Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
2.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006 (kategorie do 20.000 liber)

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

Rady & názory  / Téma na pokračování / 2.díl: Výroční…

2.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006 (kategorie do 20.000 liber)

2.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006 (kategorie do 20.000 liber)
22.03.2007

Ve druhém díle našeho miniserálu o představení nejlepších instalací domácího kina za rok 2006 ve Velké Británii se blíže seznámíme s vítězi cenově nejdostupnější kategorie do 20.000 liber.

Potěšení ve stylu Art Deco


Pořadí: Nejlepší instalace v kategorii pod 20.000 liber
Dodavatel: Laservision, Velká Británie

Na této instalaci je zajímavé zejména její prostředí - je umístěna v suterénu kancelářské budovy, jejíž majitel je velkým nadšencem pro dobu již dávno minulou. A právě tomu se přizpůsobila celá instalace, která byla provedena v imitaci i u nás dobře známého architektonického stylu Art Deco. Původní suterénní prostor byl určen pro skutečný kinosál, který byl příliš velký na aktuální požadavky.
Technici ze společnosti Laservision tedy předělili prostor stěnou, do které umístili projekční plochu, pod stropní konstrukci umístili digitální projektor a následně vše velmi profesionálně ukryli pod imitacemi historizujících dekorativních prvků. Také ozvučení pomocí reproduktorů společností Jamo, Real a Definitive bylo vybráno tak, aby maximálně ladilo s dobovým prostředím. Uživatelský komfort pro majitele zajistilo instalované ovládání výrobců Kameleon a Speakercraft, dokonalý světelný požitek zajistila dodávka osvětlení Rako. Ozvučovaní a zesilovací aparatura Onkyo byla kompletně skryta před zraky budoucích návštěvníků tohoto privátního minikina.
Celkový rozpočet dosáhl částky pouhých 14.000 liber a za tuto celkovou sumu si může současný majitel i se svými přáteli a nebo obchodními partnery užít nefalšované dobové atmosféry při sledování filmů ze zlaté éry filmu z první poloviny minulého století.

Stylově za pár korun


Pořadí: finalista v kategorii pod 20.000 liber
Dodavatel:
Definitions, Velká Británie


I za relativně málo peněz lze získat hodně muziky, a to byl i hlavní důvod zařazení této instalace mezi finalisty. Společnost Definitions měla od privátní majitele omezený rozpočet 8.000£. V bytě byl již umístěný nábytek, takže nezbývalo nic jiného, než upravit sávající skříňky a vyrobit podkladovou stěnovou konstrukci pro zavěšení plazmové obrazovky Panasonic. I přesto, že místa bylo skutečně málo, podařilo se vměstnat všechnu viditelnou kabeláž pod dodané a nebo upravené části nábytku, takže výsledek působí velmi čistým dojmem. Vyváženost celku podtrhují nenápadné kompaktní reproduktory od výrobců Artcoustic a Miller& Kreisel.

Dotek jednoduchosti


Pořadí: finalista v kategorii pod 20.000 liber
Dodavatel: Definitions, Velká Británie


Také druhý finalista pochází od společnosti Definitions. Jednoduchost a snadný přístup byly klíčovými požadavky při návrhu realizace tohoto projektu. Při umístění plazmové obrazovky na stěnu nad krbem byla nejdříve instalována falešná kulisa konstrukce komínu, která byla opláštěna nehořlavými deskami a do které byl umístěn výsuvný držák pro připevnění obrazovky. Po stranách byly na stěnu instalovány opět kompaktní reproduktory Artcoustic a M&K, vedle krbu byla na přání majitele přiznaná celá aparatura umístěná pěkně nad sebou DVD/HD rekordér od Pionneru, SADC/DVD audio přehrávač kompatibilní s DVD, PRV od Humax Freeview a konečně klasika S-VHS videorekordér od Panasonicu. Dálkové ovládání bylo sjednoceno do jednoho ovladače Philips Pronto a stávající osvětlení v místnosti bylo doplněno řízením od Rako. A výsledná cena? 15.000 liber.

Autor: redakce Easyhome, Foto: CEDIA UK a archiv vítězných společností

Další článek v rubrice - 1.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006

1.díl: Výroční ceny CEDIA UK…

EasyHome- -portal
V následujících několika pokračováních budou představeny nejlepší instalace domácích…

2.díl: Aplikace Siemens v…

EasyHome- -portal
V předcházejícím díle o aplikacích Siemens v inteligentním bytě Easyhome jsme se věnovali…

2.díl: Snadné ovládání…

EasyHome- -portal
V minulé díle jsme si přiblížili základní okruhy řízení různých částí naší…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů