Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Aplikace Siemens v inteligentním bytě Easyhome

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

Rady & názory  / Téma na pokračování / 2.díl: Aplikace…

2.díl: Aplikace Siemens v inteligentním bytě Easyhome

2.díl: Aplikace Siemens v inteligentním bytě Easyhome
18.03.2007

V předcházejícím díle o aplikacích Siemens v inteligentním bytě Easyhome jsme se věnovali tepelné pohodě, osvětlení a ovládání žaluzií a elektronickému zabezpečení bytu. Tento díl přináší více informací o dalších neméně důležitých oblastech.

Domácí spotřebiče

Společnost Siemens rovněž vybavila byt domácími spotřebiči. V kuchyni byla osazena varná deska, ostrůvkový odsavač, el.trouba, parní trouba, mraznička, chladnička, myčka, vestavný kávovar s ohřevnou zásuvkou a vinotéka. V prostoru WC, který zároveň slouží jako prádelna, se nachází pračka a sušička.

I v kuchyni jsou použity nejmodernější prvky ovládání. Abyste se přesvědčili, že všechna vína jsou na svém místě, nemusíte ani otevřít dveře vinotéky. Dotykové osvětlení touchLight Vám nabízí dokonalý komfort. Stačí se dotknout madla a aktivuje se halogenové osvětlení vinotéky, které po několika minutách automaticky postupně zhasne.

V některých spotřebičích, je zabudovaný komunikační modul, který umožňuje sledování některých stavů spotřebiče na malém displeji. Ten se dá zasunout do libovolné elektrické zásuvky v celém bytě. Obyvatelé bytu tak mohou být třeba v ložnici informováni o tom, že doprala pračka nebo dopekla trouba.

Rozvaděč a řídicí systém

V předsíni bytu je v nábytku zabudovaný prosklený skříňový rozvaděč. Tento rozvaděč je společný pro veškerou elektroinstalaci bytu, včetně napájení tepelného čerpadla, které je umístěno v suterénu budovy. V rozvaděči jsou umístěny všechny prvky měření a regulace. Regulátory Desigo PX a RX, převodníky pro řízení osvětlení, síťové prvky pro připojení bezdrátové komunikace WiFi a Internetu a prvky pro rozvod televizního a satelitního signálu.

Vedle rozvaděče, jako součást šatníkové stěny, je umístěno malé PC pracoviště. Zde je nainstalován řídicí systém Desigo Insight, který zastřešuje všechny systémy a umožňuje ovládání celého bytu pomocí jednoho společného dálkového ovládání. Toto samostatné pracoviště však není nezbytně nutné, řídicí program Desigo Insight může být nainstalován i na domácím počítači umístěném v pracovně.

Ovládání

Všechna zařízení se samozřejmě dají ovládat klasickým způsobem, pomocí flexibilních ovladačů QAX na stěnách místností nebo pomocí dálkových ovládání jednotlivých zařízení. Ale právě způsob ovládání všech zařízení jedním společným ovladačem je zcela ojedinělé.

Jako univerzální ovladač bylo použito kapesní PDA firmy Fujitsu Siemens. PDA má tu výhodu, že je se systémem bezdrátově spojeno a můžeme ho tak volně používat v celém bytě. Jednou z dalších variant ovládání je pomocí telefonu se systémem Windows Mobile, ten má tu výhodu, že ho máme relativně stále někde na blízku. Jedná se však o něco nákladnější způsob, protože zařízení ovládáme prostřednictvím internetového prohlížeče a tedy pomocí placené mobilní služby a proto se hodí spíše pro ovládání mimo domov.

Kdekoliv mimo domov lze realizovat ovládání prostřednictvím internetového prohlížeče. Ať už z počítače nebo již zmíněného mobilu. Toto ovládání vám poskytuje téměř neomezené možnosti ovládání a dozorování všeho možného v bytě. Pomocí webových kamer můžete navíc i vizuálně kontrolovat, zda je vše v pořádku.


Autor: Ing. Leoš Grelich (Siemens), Foto: archiv redakce a partnerů

Další článek v rubrice - 1.díl: Aplikace Siemens v inteligentním bytě Easyhome

1.díl: Aplikace Siemens v…

EasyHome- -portal
V atraktivní lokalitě Praha – Troja byl vytvořen první opravdový projekt tzv.…

2.díl: Snadné ovládání…

EasyHome- -portal
V minulé díle jsme si přiblížili základní okruhy řízení různých částí naší…

1.díl: Snadné ovládání…

EasyHome- -portal
Nejmodernější technika stále více proniká do našich domovů. Někdo se tomu brání, někdo…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů