Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Snadné ovládání složité techniky

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

Rady & názory  / Téma na pokračování / 2.díl: Snadné…

2.díl: Snadné ovládání složité techniky

2.díl: Snadné ovládání složité techniky
02.03.2007

V minulé díle jsme si přiblížili základní okruhy řízení různých částí naší dinteligetní domácnosti. V druhém díle si více přiblížíme výhody jednoho zastřešujícího systému, který je schopen jednotlivé části velmi efektivně řídit.

V zastřešujícím systému, který nahradí nebo alespoň propojí systémy dílčí, jsou vytvořeny veškeré vzájemné vazby a jsou zde rovněž zadány všechny požadavky uživatele. Pomocí tohoto systému jsou pak všechna zařízení i ovládána. Pro každé zařízení je vytvořena samostatná obrazovka, na které jsou srozumitelné značky pro snadné ovládání. Lze tak nastavovat teploty v jednotlivých místnostech, ovládat otevírání oken a stahování žaluzií nebo volit různé scénáře osvětlení. Stejným způsobem je možné zjistit stav některých domácích spotřebičů nebo si prohlédnout záběr některé z bezpečnostních kamer.

Na trhu se již objevilo mnoho variant řešení tématu inteligentní bydlení, doposud to však byla pouze kombinace několika autonomních řešení. Jednotlivé systémy mezi sebou nebyly provázány, přestože samy o sobě tvořily velice ucelené řešení jednotlivých technologií. Chybělo však jedno společné rozhraní pro všechny použité systémy.

Neznamená to však, že je nutné mít k bytu nějaké komplikované dálkové ovládání, jako je tomu třeba u hifi přístrojů. Vše lze velice snadno ovládat dotykem prstu na příslušný symbol dotykové obrazovky panelu, který je umístěn na stěně.

Případně lze použít kapesní PDA, které má tu výhodu, že je se systémem bezdrátově spojeno, a uživatel ho tak může volně používat v celém bytě či rodinném domku. Jedna z dalších variant ovládání je pomocí telefonu se systémem Windows Mobile, jenž má tu výhodu, že jej uživatel má stále někde na blízku. Jedná se však o něco nákladnější řešení, protože zařízení je ovládáno prostřednictvím internetového prohlížeče a tedy pomocí placené mobilní služby. Proto se hodí spíše pro ovládání v situaci, kdy je uživatel mimo domov.

Kdekoliv mimo domov lze realizovat ovládání také prostřednictvím internetového prohlížeče. Ať už z počítače nebo již zmíněného mobilu. Toto řešení poskytuje téměř neomezené možnosti ovládání a dozorování technologií a přístrojů v domácnosti. Zvláště pro někoho, kdo hodně cestuje, je tento způsob dohledu k nezaplacení. Představte si, že musíte odcestovat a doma zůstane nemocná babička. Pomocí systému dálkového ovládání budete mít neustálou kontrolu, zda nenechala zapnutou troubu nebo zda nezapomněla vypnout vařič. Dále jí můžete na dálku např. přitopit, pokud jí třeba bude zima. Pomocí webových kamer můžete navíc i vizuálně kontrolovat, zda je vše v pořádku.


Autor: Ing. Leoš Grelich (Siemens), Foto: archiv redakce a partnerů

Další článek v rubrice - 1.díl: Snadné ovládání složité techniky

1.díl: Snadné ovládání…

EasyHome- -portal
Nejmodernější technika stále více proniká do našich domovů. Někdo se tomu brání, někdo…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů