Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Vysavače, vysavače bezsáčkové

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Domácí spotřebiče / Péče o podlahu:…

Péče o podlahu: 100 let vysávání

Péče o podlahu: 100 let vysávání
25.11.2006

Přesně před sto lety představila společnost Siemens německým domácnostem svůj první vysavač v podobě „čerpadla na odstraňování prachu“. To byl první krok směrem k významnému zlepšení v oblasti hygieny a domácích pracích. Dnes produktové portfolio Siemens v oblasti péče o podlahu zahrnuje i vysávací roboty a je neustále vyvíjeno a přizpůsobováno jednotlivým potřebám zákazníků.


Vysavače Siemens pomáhají každý den milionům lidí na celém světě. Se stoletou zkušeností je Siemens dnes jednou z vedoucích značek v oblasti péče o podlahu na světě a její vysoké technické standardy zajišťují provozní spolehlivost a dlouhou životnost. V rámci své jubilejní edice „100 let síly“ zakomponovala společnost Siemens to nejmodernější a nejlepší do tří modelů.

Začátek byl těžký

Začátek měl podobu 150 kg těžkého přístroje na kolečkách, ve kterém hučel motor: první elektrické „čerpadlo na odstraňování prachu“. To představovalo revoluční novinku ze strany inženýrů společnosti Siemens. Znečištění na podlahách a kobercích šlo vysát a bylo bezpečně zachyceno uvnitř přístroje. Když přišly do velkovýroby malé elektrické motory a domácnosti si je mohly dovolit, ukončily vysavače únavné čistící procedury definitivně. Ve 20. a 30. letech minulého století představovaly tři řady vysavačů Siemens začátek moderní péče o podlahu. Vysavač Protos představený v roce 1924 lze považovat za předchůdce moderního vysavače. Rok 1931 znamenal příchod série „Super“ - ultra tichých a výkonných vysavačů, jejichž výroba pokračovala až do sedmdesátých let. O čtyři roky později firma přišla na trh s kompaktním ručním vysavačem „RAPID“, který si díky své výhodné ceně získal velkou přízeň u venkovských obyvatel. V roce 1961 začala sériová výroba prvního ručního čističe s plastovým obalem a v roce 1970 byl na trh uveden první elektronický vysavač, který o 10 let později následoval první přístroj s automatickou regulací sací síly. První vysavače vybavené kartáčem začal Siemens sériově vyrábět v roce 1984.

Inovace pro nejlepší řešení v každé situaci

Vysavače Siemens si udržely svou vedoucí pozici ve výkonu dodnes – prach a špína je zničena maximální sílou. Inteligentní zadržovací a filtrové systémy, například systémy air flow control system® a air safe®, zajišťují, že i ty nejjemnější částečky prachu jsou z nasátého vzduchu vyfiltrovány. Vysavače Siemens tak přispívají k zlepšení okolního vzduchu a zachování příjemného pocitu v domácnostech. Rok 2004 přinesl další důvod k oslavě – byl vyroben třiceti miliontý vysavač značky Siemens. Pokročilost technologií Siemens v péči o podlahu byla reprezentována nástupem čisticího robota, inteligentního domácího pomocníka, který pečuje o podlahy sám a plně automaticky. Siemens také určuje standardy v nových technologiích: pro vysávání s nízkou údržbou nabízí bezsáčkovou technologii ve velkém výběru přístrojů, které mohou být – s technologií „bag and bagless“ – použity se sáčkem na prach i bez něj. Prostřednictvím nové řady SX3 nabízí Siemens navíc celou paletu bezsáčkových modelů, které obsahují jedinečnou dvouproudovou technologii. Díky průhlednému aerodynamickému designu navíc nabízejí pohled na interiér vysavače. U příležitosti stoletého výročí připravila společnost Siemens edici výrobků „100 let síly“, která obsahuje tři modely, jež kombinují nejmodernější a nejlepší funkce současnosti. Všechny modely mají díky motoru o příkonu 2500 W výjimečnou sílu:· VS08G2510 - dynapower XXL je profesionálem v řadě se sáčkem o objemu 6 litrů. Vysavač obsahuje 13 m dlouhý kabel a je vybaven zadržovacím a filtračním systémem air flow control system® a air safe®. · VS06G2510 - synchropower „bag and bagless“ představuje maximální výkon pro použití se sáčkem či bez. · VSX32510 - SX3, který nabízí 100% výkon bez sáčků s dvouproudovou technologií a aerodynamický design.

Důležité milníky


1847 Založení společnosti Siemens
1866 Werner von Siemens objevil elektrodynamický princip
1900 Cecil Booth vymyslel první vysavač
1906 Vyroben první vysavač Siemens v podobě čerpadla na odstraňování prachu
1935 První ruční vysavač: Siemens Protos RAPID
1954 Vyroben miliontý vysavač Siemens
1961 Zahájena sériová výroba prvního ručního čističe s plastovým obalem
1962 Vyrobeno pět milionů vysavačů Siemens
1970 První elektronický vysavač
1980 Vyroben první vysavač s automatickou regulací sání
1984 První vysavač s integrovaným kartáčem
2002 Duální filtrace
2002 Vyrobeno třicet milionů vysavačů Siemens
2004 První čisticí robot
2006 Sté výročí zahájení výroby vysavačů


Více informací o domácích spotřebičích značky Siemens naleznete na www.siemens-spotrebice.cz.

Zdroj: reklamní sdělení, Foto: Siemens domácí spotřebiče

Další článek v rubrice - Na programu je požitek z kávy...

Na programu je požitek z…

EasyHome- -portal
Káva je a zůstane nejoblíbenějším nápojem mnoha Evropanů. Trendy ale směřují spíše ke…

Od otevřeného ohně k…

EasyHome- -portal
Dno trouby po stisknutí tlačítka sjede dolů, vy položíte jídlo na sklokeramické dno, které…

Co byste dali za bezpracně…

EasyHome- -portal
Nepatří-li žehlení mezi Vaše oblíbené domácí práce, máme pro Vás dobrou zprávu.…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů