Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Od otevřeného ohně k indukční cívce, milníky v kuchyňské technologii

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Domácí spotřebiče / Od otevřeného…

Od otevřeného ohně k indukční cívce, milníky v kuchyňské technologii

Od otevřeného ohně k indukční cívce, milníky v kuchyňské technologii
20.11.2006

Dno trouby po stisknutí tlačítka sjede dolů, vy položíte jídlo na sklokeramické dno, které se vrátí zpět do nejmodernější trouby, umístěné na zdi. Zní to jako vize budoucnosti, ale pečící trouba Siemens liftMatic již tento sen přeměnila ve skutečnost. Vaření se spotřebiči Siemens je činnost, která nyní zabírá méně času, není namáhavá a poskytuje potěšení pro každý z vašich smyslů. Ne vždy tomu však tak ale bylo.


Naši předkové se po lovu většinou zdržovali okolo otevřeného ohně, zatímco se maso ohřívalo. Tato forma plnila svůj účel, ale nebyla zrovna pohodlná. Otázka pohodlí se dostala do popředí až poté, co se oheň přestěhoval dovnitř, a od té doby se na vylepšení komfortu neustále pracuje. Prostor obklopující sporák je dnes pracovištěm špičkových technologií a zároveň příjemným životním prostorem. Na cestě k moderní kuchyni se neustále objevovalo jedno a to samé jméno: Siemens.

Od volně stojících k vestavným

V roce 1926 Siemens představil první volně stojící sporáky Protos, které se skládaly z kulaté dutiny trouby a horké desky se žhavící cívkou. Ačkoli si kuchař mohl vybrat jen mezi nastavením „zapnout“ a „vypnout“, získala si pečící „komora“ brzy dobrou pověst díky rovnoměrné distribuci tepla, spolehlivé době vaření a čistému provozu. Volně stojící trouby – z nichž některé stále obsahovaly uhelný hořák – byly během několika dalších let upraveny tak, aby splňovaly rostoucí požadavky. Rozvojem různých ovládacích prvků se pak sporák vyvinul do své dnešní podoby. V té době se zrodily čtvercové dveře trub a již ve 30. letech minulého století existovala možnost přednastavení teploty.V roce 1962 upoutal Siemens světovou pozornost díky své první klasické 60centimetrové univerzální troubě, která mohla být vestavěná a která obsahovala světelný displej a funkci automatického pečení. Práce s domácími spotřebiči se stala příjemným zážitkem a díky nejnovějším možnostem kuchyňského designu byl triumfální úspěch vestavěné trouby zaručen.

Inovace, inovace a zase inovace

Zatímco ostatní výrobci se snažili udržet krok s průkopnickou prací společnosti Siemens, my jsme se již soustředili na nové vynálezy. Společnost zaznamenává další milníky – vývoj jednoduše ovladatelného pečícího vozíku v roce 1970 a integrace funkce horkého vzduchu o 10 let později. Nástup mikroelektroniky změnil vzhled trub: vzniká „elektronické centrum“ s LED displejem a inovativní, senzorové ovládání. V 70. a 80. letech byl interiér doplněn o nové funkce, například o cirkulaci vzduchu, mikrovlny a pyrolýzu. Během 80. let si toto odvětví začalo všímat rostoucího počtu jednočlenných domácností, a tak byly vyvinuty kompaktní mikrovlnné trouby, které měřily 45 centimetrů a méně. První trouby Siemens s novým elektronickým systémem EPS - pečící automatikou - se objevily v roce 1999.

Uspokojování všech potřeb

Moderní řada vestavných a volně stojících trub Siemens je zcela univerzální: vždy najdete ten správný model, ať už si přejete indukční ohřívání, dveře trouby, které se otevřou po stisknutí tlačítka, pohodlný samočisticí systém ecoClean či nejnovější technologii liftMatic. Co se týče designu, funkce nebo výkonu, již nebudete muset dělat žádné kompromisy.Ačkoli již jen málo věcí spojuje moderní vaření s otevřeným ohněm minulosti, jedna věc se určitě nezměnila: srdce kuchyně, které se stále soustředí na zdroj tepla v jeho mnoha formách.

Důležité milníky


1926 První volně stojící sporák Protos s kulatým pečícím prostorem
1931 Trouba s varnou deskou
1935 První trouba s automatickým řízením a s funkcí přednastavení teploty
1956Vyroben stotisící sporák
1962 První vestavný sporák s osvětleným ovládacím panelem
1970 První sporák se samočisticí funkcí (pyrolýza)
1971 První pečící vozík
1984 První kompaktní mikrovlnná trouba – kombinuje klasický ohřev a mikrovlny
1998 Vestavné sporáky s pečící automatikou EPS
2002 První sklokeramická varná deska s pečícím senzorem
2006 První nástěnná trouba s integrovaným výtahem - liftMatic

Více informací o domácích spotřebičích značky Siemens naleznete na www.siemens-spotrebice.cz.

Zdroj: reklamní sdělení, Foto: Siemens domácí spotřebiče

Další článek v rubrice - Co byste dali za bezpracně vyžehlenou košili?

Co byste dali za bezpracně…

EasyHome- -portal
Nepatří-li žehlení mezi Vaše oblíbené domácí práce, máme pro Vás dobrou zprávu.…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů