Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
3.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006 (kategorie do 100.000 liber)

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

Rady & názory  / Téma na pokračování / 3.díl: Výroční…

3.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006 (kategorie do 100.000 liber)

3.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006 (kategorie do 100.000 liber)
29.03.2007

Ve třetím pokračování se dostáváme do kategorie, ve které vznikají nejzajímavější instalace a návrhy, které jsou vhodné zejména pro rezidenční luxusní byty a apartmány. Zaleka se již nejedná pouze o instalaci audio/video zařízení, ke slovu se stále více dostávají pokročilé řídící systémy schopné kontrolovat prakticky celý byt.

Luxusní penthouse v suterénu


Pořadí: Nejlepší instalace v kategorii 20.000 - 100.000 liber
Dodavatel: Audiofile, Velká Británie

I když se to zdá neuvěřitelné, to co na fotografiích vypadá jako atraktivní penthouse v luxusní londýnské čtvrti nad Temží, je ve skutečnosti suterénní prostor jedné anglické usedlosti daleko od britské metropole.

Autor této velmi zdařilé instalace, společnost Audiofile, se musela na začátku poprat s velmi nevhodnou vnitřní dispozici ve tvaru L a navíc se zděným komínem uprostřed. Při návrhu padla volba na vytvoření skutečně luxusního apartmánu s celoprosklenými plochami „oken“. Ty ve skutečnosti tvoří skleněné desky s vyleptanými motivy městského panorama, dojem reálnosti je dosažen zadní instalací fluorescenčních stmívacích světel, která dokáží velmi věrohodně nasimulovat jakoukoliv denní dobu. Dojem luxusního interiéru je umocněn skutečným mahagonovým obkladem mezi jednotlivými „okny“.
V apartmánu byly na přání majitele vytvořena barová část se skutečným klavírem.Instalované domácí kino má samozřejmě připojení na DVD, CD, Playstation a satelit. Kontrolu nad vším dění přebírá dotykový panel od společnosti Crestron. Mimo hlavní obytnou místnost, hned vedle vstupního zádveří pod schody byl umístěn kompletní rack a technikou od Denonu, JVC a regulací osvětlení od Lutrovu. Pomocí LCD-obrazovky umístěné vedle racku může budoucí majitel předem připravit audiovizuální program pro své hosty. Hodnota celé instalace nepřesáhla limit 40.000 liber.

Vysoko nastavená laťka


Pořadí: finalista v kategorii 20.000 - 100.000 liber
Dodavatel:
Chew&Osbourne, Velká Británie


Druhým příkladem inteligentní instalace v penthousu je skutečný velmi luxusně zařízený apartmán v jedné z nejlepších londýnský čtvrtí Docklandu. Celkové náklady na instalaci všech elektronických vymožeností se vyšplhaly až k sumě 100.000 liber, ale výsledek je skutečně přesvědčivý. Autoři celé instalace si společně a architekty museli poradit s otevřenou dispozicí penthousu a integrovat zde všechny prvky audia a videa, ovládání světelného parku, žaluzií, klimatizace a vytápění. Přáním zákazníka bylo docílit neokázalého vzhledu interiéru, který by neztratil nic ze své funkčnosti a technických vymožeností. Při takových nárocích už asi nikoho nepřekvapí koupelnová televize skrytá pod zrcadlem, důmyslně ukryté reproduktory v každé části bytu a nebo samostatná technická místnost pro umístění všech regulačních prvků. Reproduktory jsou dokonce umístěny i na venkovní terase za živým plotem. Inu, každý má své vlastní představy o skutečném luxusním bydlení ve světové metropoli…

Sfi-fi mánie


Pořadí: finalista v kategorii 20.000 - 100.000 liber
Dodavatel: Pounds, Velká Británie


Společnost Pounds je mezi britskými zákazníky známá jako specialista na instalace sestav pro domácí kino, a tato oceněná instalace patří k jejím vrcholovým kouskům. Design místnosti byl navržen podle kulis sci-fi thrilleru Blade runer. A opravdu, i podle fotografií je ihned zřejmé, že vkráčíte do pravého ráje filmového nadšence. Na obklady stěn bylo sice použity pouze desky z plexiskla Duratrans, dokonalý světelný zážitek vzniká pomocí optických světelných vláken umístěných ve stropním podhledu, efektní je také nasvícení přímo z podlahy před promítací plochou. Její úhlopříčka dosahuje mimochodem téměř tří metrů. Vše kontroluje opět řídící systém Crestron.

Autor: redakce Easyhome, Foto: CEDIA UK a archiv vítězných společností

Další článek v rubrice - 2.díl: Výroční ceny CEDIA UK 2006 (kategorie do 20.000 liber)

2.díl: Výroční ceny CEDIA UK…

EasyHome- -portal
Ve druhém díle našeho miniserálu o představení nejlepších instalací domácího kina za rok…

1.díl: Výroční ceny CEDIA UK…

EasyHome- -portal
V následujících několika pokračováních budou představeny nejlepší instalace domácích…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů