Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení II.

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Inteligentní bydlení / Nový bezdrátový…

Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení II.

Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení II.
04.03.2007

Siemens reaguje na požadavky trhu v oblasti automatizovaného řízení rodinných domů a bytů a přichází s bezdrátovým řídicím systémem Synco living. Následující řádky přinášejí doplnění informací k předcházejícímu článku.

Minimální vyzařovaný výkon díky frekvenci 868 MHz

Radiové systémy hrají v našem každodenním životě důležitou roli. Mobilní či bezdrátové telefony, meteorologické stanice, dětské chůvičky, audiovizuální dálková ovládání, náhlavní soupravy a bezdrátové počítačové sítě LAN: všechny komunikují radiově, s více či méně vysokou úrovní vyzařovaného výkonu. I přes všeobecné přijetí radiové komunikace je otázka elektronického smogu způsobeného radiovou komunikací stálým tématem pro média a při volbě domácího automatizačního systému je pro zákazníky důležitá. Z tohoto důvodu byla pro systém Synco living zvolena komunikace na frekvenci 868 MHz. Přístroje komunikující v tomto pásmu mohou mít maximální vyzařovaný výkon 20 mW. Průměrný vyzařovaný výkon přístrojů Synco living je pouhých 0,003 mW. Nejnovější výzkumy potvrzují, že rádiová komunikace za takovýchto podmínek nepředstavuje pro lidský organismus žádné nebezpečí. Pro srovnání: maximální vyzařovaný výkon dětské chůvičky je kolem 250 mW a mobilního telefonu kolem 1000 mW.

Zatímco většina domácích radiových přístrojů komunikuje neustále, frekvenční pásmo 868 MHz umožňuje u každého přístroje trvání přenosu pouze v rozsahu do jednoho procenta (tedy 36 vteřin za hodinu). Součásti systému Synco living mají průměrnou přenosovou dobu kolem půl vteřiny za hodinu s tím, že je možné připojit do jednoho systému maximálně 64 radiových přístrojů. Je-li integrováno méně součástí, přenosová doba se sníží. Na druhou stranu dětské chůvičky, radiová sluchátka a dálková ovládání pro radiově řízená auta vysílají neustále, vydávají relativně velké množství vyzařovaného výkonu, a přispívají tak k radiovému zatížení v domácnosti mnohem více než ostatní systémy. Výkon vyzařovaný během desetiminutového hovoru mobilním telefonem odpovídá výkonu vyzařovanému systémem Synco living po dobu tří let! Volbou frekvenčního pásma 868 MHz se rovněž omezila možnost rušení systému Synco living zařízeními třetích stran. Na druhou stranu kódovaný přenos dat zabraňuje náhodnému rušení podobných systémů v okolí.

Otevřenost ke sběrnicovým systémům KNX/EIB

Elektrické a bezpečnostní aplikace na bázi komunikačního protokolu KNX/EIB jsou napojeny přímo na centrální řídicí jednotku a odtud ovládány pomocí univerzálních tlačítek, tzv. „horkých kláves“. Přímo mohou být připojeny elektroinstalační komponenty řady Siemens Gamma wave pro ovládání rolet a žaluzií, automatické spínače, stmívače, detektory kouře a okenní senzory. Pro řízení osvětlení, rolet a žaluzií je navíc možné používat dálkové ovládání S425. Pro tyto funkce je možné použít také produkty řady tebis společnosti Hager (pro ty je zapotřebí konfigurační nástroj TX 100). Další funkce lze integrovat pomocí kabelového rozhraní KNX TP1 přes S-mode,,např. systémy dveřních interkomů nebo video monitoring prostřednictvím externího přístroje, jako je PC, PDA nebo mobilní telefon.

Ve větších obytných budovách či komplexech s až 150 obytnými jednotkami lze řídit individuální systémy prostřednictvím komunikační jednotky OZW775 PC s přenosem dat přes Ethernet, USB a modem. Vzdálený monitoring budov nebo jednotlivých bytových jednotek lze pak provádět přes SMS, pager, e-mail, fax nebo řídicí software ACS. Tento heslem chráněný systém také nabízí obyvatelům, správcům či majitelům domů a bytů vzdálený přístup, jehož prostřednictvím lze zkontrolovat, zda byly například vypnuty větráky, zavřena okna či vypnuto topení. Pokud se vlastník bytu či rodinného domu vrací dříve, než očekával, může cestou domů zapnout topení přes mobilní telefon. Připravuje se také webové řešení založené na řídicím softwaru ACS. Díky těmto funkcím je provoz domácnosti výrazně jednodušší a bezpečnější.

Shrnutí

Se systémem Synco living se stávají počáteční obtíže radiových domácích automatizačních systémů – tj. hlučné servomotory a náročné programování - minulostí. Použití frekvence 868 MHz s minimálním vyzařovaným výkonem a extrémně krátkými přenosovými dobami navíc napomáhá omezit elektronický smog na minimum. Uživatelé si mohou zvolit, jak velké systémy potřebují a většinu funkcí si mohou díky technologii plug & play sami nainstalovat. Integrace komponentů připojených kabelem KNX/EIB umožňuje povýšit systém Synco living na systém „inteligentní domácnosti“.

Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz.

Zdroj: reklamní sdělení, Foto: SIEMENS

Další článek v rubrice - Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení I.

Nový bezdrátový systém Synco…

EasyHome- -portal
Siemens reaguje na požadavky trhu v oblasti automatizovaného řízení rodinných domů a bytů a…

Siemens uvádí na trh…

EasyHome- -portal
Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku o nový bezpečnostní systém Sintony 60, který je…

Ovládání inteligentního bytu…

EasyHome- -portal
V předcházejícím dílu jste se mohli dočíst, jak lidstvo dospělo k inteligentním…

Ovládání inteligentního bytu…

EasyHome- -portal
Souhlasíte s názorem, že hnacím motorem civilizace je lidská lenost? Faktem je, že první…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů