Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení I.

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Inteligentní bydlení / Nový bezdrátový…

Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení I.

Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení I.
03.03.2007

Siemens reaguje na požadavky trhu v oblasti automatizovaného řízení rodinných domů a bytů a přichází s bezdrátovým řídicím systémem Synco living.

Komplexní systém je primárně určen pro nezávislé řízení teploty v jednotlivých místnostech, pomocí jeho dalších funkcí je však možné automaticky ovládat také osvětlení, rolety, žaluzie, domácí spotřebiče a zabezpečení objektu.

Synco living představuje ucelený, snadno modifikovatelný systém. Další výhodou je jednoduchá obsluha - uživatelé mohou systém v případě potřeby sami programovat. Synco living tak roste spolu s požadavky uživatelů. Díky spojení různých funkcí - včetně ovládání domácích spotřebičů - nabízí pohodlné monitorování a ovládání všech součástí systému z jednoho místa.

Systémy automatizace domácností používané v minulosti byly příliš drahé či komplikované, nedostatečně flexibilní, případně příliš úzce specializované buď na technologie vytápění, nebo specifické elektrické funkce. Ucelené systémy, které by integrovaly všechny důležité funkce a přístroje, byly výjimkou, problémem byla i jejich vysoká pořizovací cena. Složitější systémy museli programovat specialisté: původně malé řešení, které se postupně rozšiřovalo až na systém „inteligentní domácnosti“, tak většinou vyžadovalo další programování a dodatečné náklady na instalaci. Snadná rozšiřitelnost domácích automatizačních systémů v již užívaných objektech je přitom klíčovým požadavkem.

Vyšší pohodlí a menší spotřeba energie

Zavádění domácího automatizačního systému je výhodné zahájit výměnou běžně používaných termostatických ventilů topných těles samostatnými elektronickými prostorovými regulátory na bázi řídicí technologie PID. Tyto přístroje totiž umožňují mnohem přesněji regulovat pokojovou teplotu, a šetřit tak energii. Zatímco chyba řízení termostatického ventilu může někdy být cca dva stupně, u regulátoru PID jde pouze o 0,1 stupně. Jen tato vyšší přesnost regulátoru PID přináší v porovnání s tradičním termostatickým ventilem úsporu energie kolem 10 %.

Zatímco snaha snížit teplotu v jednotlivých místnostech hrála v minulosti důležitou roli při rozhodování, zda instalovat domácí automatizační systém, rozhodujícím faktorem v dnešní době je potřeba snížit náklady na energii. V závislosti na kvalitě izolace domu, na pracovních zvyklostech a pravidelné nepřítomnosti členů rodiny, mohou regulátory jednotlivých místností s regulací teploty ušetřit dle požadavků uživatelů až 30 % energie v porovnání s nerozlišujícím topným systémem, který nebere v potaz potřeby uživatelů. Obecné pravidlo zní: čím nižší je kvalita izolace budovy, tím vyšší absolutní úspory energií lze dosáhnout. Běžné provedení budov umožňuje úsporu nákladů na vytápění kolem 9 až 12 % za každý stupeň snížení prostorové teploty.

Servopohony tiché jako šepot

Výrazně nižší úroveň hlučnosti moderních servomotorů významně přispěla k rozsáhlejšímu používání elektrických servopohonů regulačních ventilů otopných těles. Pro systém Synco living byl vyvinut obzvláště tichý pohon, který v normálním provozu dosahuje hlučnosti nižší než 30 dB (A) a v tichém režimu nižší než 25 dB (A). To v praxi znamená zhruba stejnou úroveň hluku jako při dýchání spícího dospělého člověka. Standardní servopohony dosahují úrovně mezi 32 a 40 dB (A), což zhruba odpovídá hlučnosti ventilace koupelny. Odborníci přiřazují nedůvěru potenciálních uživatelů vůči první generaci ventilů otopných těles poháněných elektrickými servopohony mimo jiné právě díky příliš vysoké hladině hluku.

Nový servopohon systému Synco living využívá k provozu baterie, proto byl zvolen regulační algoritmus s minimální spotřebou elektrické energie, a garantuje tak životnost baterie po dobu nejméně tří let. Všechny komponenty Synco living komunikují radiově s délkou signálu (tj. přenosovou dobou) nastavenou na velmi nízkou úroveň. Jednotlivé přístroje proto komunikují pouze tehdy, je-li to absolutně nezbytné, např. v případě jakýchkoli odchylek od žádané hodnoty nebo při zasílání pravidelných zpráv o provozním stavu. Díky tomu je možné baterie servopohonů a dalších přístrojů s bateriovým napájením měnit pouze jednou za tři roky. Pro domácnost s deseti otopnými tělesy to představuje celkové náklady přibližně 200 až 250 Kč ročně.

Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz.

Zdroj: reklamní sdělení, Foto: SIEMENS

Další článek v rubrice - Siemens uvádí na trh multifunkční systém pro ochranu a bezpečí domova

Siemens uvádí na trh…

EasyHome- -portal
Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku o nový bezpečnostní systém Sintony 60, který je…

Ovládání inteligentního bytu…

EasyHome- -portal
V předcházejícím dílu jste se mohli dočíst, jak lidstvo dospělo k inteligentním…

Ovládání inteligentního bytu…

EasyHome- -portal
Souhlasíte s názorem, že hnacím motorem civilizace je lidská lenost? Faktem je, že první…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů