Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Ovládání inteligentního bytu II.

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Inteligentní bydlení / Ovládání…

Ovládání inteligentního bytu II.

Ovládání inteligentního bytu II.
02.09.2006

V předcházejícím dílu jste se mohli dočíst, jak lidstvo dospělo k inteligentním domácnostem a co předcházelo současným systémům pro ovládání inteligentních domů a bytů. Nyní se dozvíte více o inteligentním bytě EASYHOME a výhodách ovládání bytu na dálku přes internet.

Ovládání bytu EASY HOME

EASY HOME pracuje s podobným konceptem jako EIB a jeho filozofii ještě prohlubuje. Uživatel inteligentního bytu vlastní malý elektronický diář PDA. Protože se s největší pravděpodobností jedná o osobu velmi vytíženou, ocení po návratu domů po náročném pracovním dni příjemné prostředí – otevře svůj PDA diář s jednoduchým ovládacím panelem a pomocí jedné z několika ikon nastaví tlumenou světelnou scénu a pustí si oblíbenou relaxační hudbu. Díky automatické koordinaci chlazení, vytápění a větrání po celých 24 hodin denně se vrací do bytu plného čerstvého vzduchu správné teploty, případně si pro maximální tepelný komfort pomocí další ikony teplotu nepatrně zvýší a při té příležitosti pro jistotu zkontroluje měsíční statistiku spotřebovaných energií.

Ovládání bytu EASY HOME z kteréhokoli místa na Zemi

Kromě PDA ovladače má uživatel bytu ještě další možnost – kontrolovat a ovládat svůj byt na dálku přes internet. Ani takové řešení v dnešní době plné pokročilých technologií nikoho nepřekvapuje. Kladete si otázku, zda to přece jen není už příliš? Má něco takového v běžném životě vůbec nějaký význam? Přestavte si situaci, kdy za vámi zaklapnou dveře bytu, nasednete do vozu a hned po výjezdu z garáže začnete pochybovat, zda jste vypnul(a) sporák; nebo si vzpomenete, že jste zapomněl(a) zapnout myčku nebo naprogramovat pračku, aby bylo vypráno, než se vrátíte domů; po dvoutýdenní zimní dovolené se chcete vrátit do příjemně vytopených místností. V inteligentním bytě je ve všech spotřebičích integrován modul, který dokáže přes internet hlásit svůj stav – tak můžete kontrolovat, zda jsou spotřebiče zapnuté či vypnuté, případně je můžete kdykoli zapnout nebo vypnout, a to z kteréhokoli místa na Zemi. Pro klid duše můžete v době své dlouhodobé nepřítomnosti prostřednictvím domácí kamery přes internet kontrolovat, zda doma nedošlo k havárii či někdo nepřelstil elektronické zabezpečení bytu. A pokud si po návratu z dovolené nechcete připadat jako v reality show, kameru jednoduše sejmete z držáku a umístíte na jiné místo nebo uložíte do skříně.
Můžete namítnout, že ovládání bytu na dálku nabízejí někteří výrobci již více než 10 let. A máte naprostou pravdu – pokud vám ovšem nevadí, že si musíte pamatovat složitý číselný kód, který pak musíte odeslat mobilním telefonem jako sms zprávu . . .

Autor: Redakce Easyhome, Foto: STARCON

Další článek v rubrice - Ovládání inteligentního bytu I.

Ovládání inteligentního bytu…

EasyHome- -portal
Souhlasíte s názorem, že hnacím motorem civilizace je lidská lenost? Faktem je, že první…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů