Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Souboj titánů – WC nové generace

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Koupelna & hygiena / Souboj titánů –…

Souboj titánů – WC nové generace

Souboj titánů – WC nové generace
04.05.2007

Dá se ještě vůbec klasické WC nějakým originálním způsobem inovovat? Zvláště pak v dnešní době, kdy jednotliví výrobci od sebe stále častěji „opisují“, je skutečně zajímavých nápadů velmi poskrovnu. Proto jsme si vybraly do našeho malého srovnávacího testu novinky od dvou předních světových leaderů z oblasti sanitární techniky a koupelen – německé firmy Villeroy & Boch a švýcarské GEBERIT.

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž…

Pro zasvěcenější čtenáře netřeba oba dnešní soupeře příliš podrobně přestavovat, takže jen velmi stručně: společnost Villeroy & Boch založená roku 1748 patří již řadu let k absolutní špičce ve výrobě keramiky a designových výrobků z ní, ať se již jedná o vybavení koupelen, WC, kuchyní nebo třeba jen nového jídelního servisu. Společnost GEBERIT s více jak 125-letou tradicí výroby kanalizačních a vodovodních potrubí získala za poslední desetiletí mezinárodní renomé zejména v mnoha revolučních technických řešení v oblasti hygieny (předstěnové instalace pro WC a umyvadla, odhlučněná kanalizace, multifunkční WC řady Balena atd.). Dnešní malý test však bude úzce zaměřený – co lze na WC vylepšit a udělat jinak? Každý z obou výrobců to řeší po svém a je jasně znát, že při tom vychází ze svých historických zkušeností.

WC skryté v lavici

Villeroy& Boch dokáže obdivuhodně kombinovat tradiční materiály a tvary s nejnovějšími designovými trendy a moderní technikou. Doslova to platí pro novinku z řady CITY LIFE - WC ukryté v lavici (nebo spíše „lavicové WC“?). Základním tvarem je totiž skutečná masivní dřevěná lavice, která po odklopení horního víka odkryje plnohodnotný záchod. Vlastní záchodová místa je zapuštěna do poloprůhledné skleněné desky, takže při spodním osvětlení vzniká na skleněné ploše zajímavá intimní podsvětlení. Své místo zde mají samozřejmě i nezbytná hygienická příslušení – držák role toaletního papíru i záchodová štětka – vše v luxusním kovovém provedení.

Se svými rozměry 1200 x 475 x 600 mm nepatří toto WC rozhodně do malých koupelen, ale o to výrobci při návrhu vůbec nešlo, jeho záměrem byla kromě originality a luxusu i maximální hygiena. A to se rozhodně podařilo, první zkušební testy prokázali jeden zajímavý efekt – většina mužů si raději při konání malé potřeby sedá na záchodovou mísu, protože jinak je prozradí právě skleněná deska (to je jistě pádný argument při koupi tohoto výrobku pro některé manželky).

Závěr: Osloví každého, kdo hledá maximální kvalitu, originální design, a koho nudí ho tvary záchodovýc mís. Tento výrobek se nejlépe cítí ve velké luxusní koupelně obklopený ostatními zařizovacími předměty z řady CITY LIFE.

Bidet a dálkové ovládání v ceně

Řada WC s integrovaným bidetem GEBERIT Balena představuje nový rozměr v úrovni intimní hygieny. Vrcholem nabídky řady je model Balena 8000, který někteří zákazníci přirovnávají technickou úrovní k záchodu z amerického sci-fi seriálu Star Trek. My se však v testu zaměříme na novinku představenou letos na jaře – model Balena 6000.
U tohoto modelu si zákazník vlastně koupí záchodové prkénko, které v sobě integruje všechny funkce známé z prémiové řady 8000 – vodní sprchu s temperovanou vodou, teplovzdušný fén a nechybí samozřejmě odsávání pachů. A proč jenom prkénko? GEBERIT není klasickým výrobcem sanitární keramiky, jeho cílem je přinášet novou přidanou hodnotu ke stávajícím předmětům v oblasti hygieny. Jen si to představte – u vašeho WC „upgradovaného“ o tento výrobek můžete zapomenout na používání toaletního papíru, úroveň hygieny vašich intimních partií těla se prudce zvýší a můžete tak preventivně zabránit vzniku některých zdravotních problémů. Balena 6000 dostala od svého staršího bratra, modelu 8000, kompletní dálkové ovládání, které vás nadobro zbaví někdy obtížného nahmatávání ovládacích prvků po stranách záchodvého prkénka. Pro hravé povahy nabízí toto ovládání mnoho funkcí včetně masážních programů vodní sprchou, ostatní pohodlně vystačí se třemi základními tlačítky – jak jednoduché!

Závěr: S řadou Balena 6000 se může téměř každý vyzkoušet maximální technickou úroveň intimní hygieny, aniž by musel předělávat celou koupelnu, nutný je ale přívod elektřiny a vody. Skuteční nadšenci však sáhnou raději po TOP-řadě Balena 8000 (budou však muset sáhnout také výrazně hlouběji do kapsy).

Autor: David Janda, foto: Villeroy& Boch, GEBERIT

Další článek v rubrice - Toužíte po hygieně? Pak jedině Polygiene!

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů