Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Toužíte po hygieně? Pak jedině Polygiene!

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Koupelna & hygiena / Toužíte po…

Toužíte po hygieně? Pak jedině Polygiene!

Toužíte po hygieně? Pak jedině Polygiene!
23.04.2007

Pod trochu podivně znějícím názvem se skrývá zcela revoluční technologie likvidující škodlivé bakterie, viry a houby z povrchů předmětů každodenního užívání. Díky této metodě mohou v budoucnu výrazněji ustoupit některé bakteriální a virové nákazy.

Jak to celé funguje

Pojem tzv. antibakteriálního povrchu se na trhu již nějakou dobu vyskytuje a nabízejí ho především výrobci sanitární techniky (umyvadel, van a WC), kde jsou vždy větší rizika pro šíření škodlivých mikroorganismů. Základní princip používaný v těchto případech je vytvoření co nejhladšího povrchu glazury, aby nedocházelo k ulpývání mikroskopických zárodků na nerovnostech např. záchodové mísy.
Technologie nazvaná Polygiene má však podstatně širší okruh záběru a účinnosti. Na svět přišla před nedávnem ve Švédsku. Velmi zjednodušeně řečeno svůj účinek spočívá v iontovém stříbru, které má schopnost postupně usmrtit všechny bakterie, houby a viry. Zejména zprávy o nových virových nákazách jsou oblíbenou hrozbou všech současných sdělovacích prostředků po celém světě. Polygynie byla proto například testována na vir SARS a testy dopadly velmi úspěšně.

Kolika věcí se dotýkáme

Každý to zná například z veřejných WC – nepříjemné pocity při používání záchodového prkénka, dotýkání se vodovodní baterie při mytí rukou (pokud tedy není bezdotyková), ale stejně si všichni musíme při odchodu nějak otevřít dveře (takže veškeré pečlivé čištění rukou je naráz ta tam). Všechny tyto problémy řeší velmi elegantně Polygiene – prakticky na každý povrch včetně podlah, zdí a stropů, ale i nábytku se dá integrovat tato technologie. Moderní textilní materiály dokonce umožňují aby vaše oblečení samo preventivně potlačovalo růst škodlivých mikrobů.

Bez kooperace to nejde

Technologie Polygiene je primárně určena pro široký okruh výrobců různých předmětů každodenního použití, kteří tak mají jedinečnou šanci dát svým výrobkům další výhodu navíc. Švédové sami garantují svým zákazníkům pečlivé otestování každého výrobku na jeho nové vlastnosti. Takže pokud chcete například doma nově vymalovat a koupíte si barvu s logem Polygiene, pak vaši snahu jistě ocení všichni členové domácnosti. Nemělo by však zůstat opomenuto, že přes svoji revolučnost je a bude Polygiene pouze doplňkem k ostatním hygienickým zásadám a pravidlům, jinými slovy - o čisté ruce se musí každý starat sám.

více informací na: www.polygiene.com

Autor: Daniel Janda, Foto: Polygiene AB

Další článek v rubrice - Multifunkční bezdotykové baterie přicházejí…

Hygiena pro celou rodinu se…

EasyHome- -portal
Jsou rodiny, u nichž má sprchovací toaleta již několik roků svoje pevné místo. Kdo si od…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů