Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Topí a svítí

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Klimatizace & vytápění / Topí a svítí

Topí a svítí

Topí a svítí
10.05.2007

O kom je řeč? Přece o radiátoru, lépe řečeno o vytápěcím panelu a doplňkovou funkcí osvětlení interiéru místnosti. Určitě zajímavý nápad, se kterým přichází jeden z výrobců designových otopných těles do našich domácností.

Dnešní výrobci otopných těles (radiátorů) to nemají vůbec jednoduché – silná konkurence a permanentní cenová válka je sice výhodná pro zákazníka, na druhou stranu tím trpí také výsledná kvalita celého výrobku. Naštěstí se někteří výrobci snaží zaujmout také originálními nápady, jako například u tohoto topného panelu s obchodním názvem YARMY.

Spodní dvě třetiny tvoří klasický teplovodní radiátor, v horní třetině je pod poloprůhledným plexisklovým krytem schován světelný zdroj složený z úsporných LED-diod. V základní variantě je nabízeno pouze bílé světlo, náročnější zákazníci si mohou připlatit i za diodové světlo s dynamickou změnu barev, barevný odstín lze pak pohodlně měnit podle barvy interiéru a nebo jen tak podle vaší nálady.

Radiátor je kompletně zakrytovaný, horní kryt světla je velmi snadno odnímatelný, takže nic nebrání velmi rychlému a pohodlnému vyčištění, aby se nikde neusazoval zbytečný prach. Topný panel se vyrábí ve dvou velikostech – výška je buď 1715 mm a nebo 1415 mm, šířka zůstává stále stejná 600 mm. Topný výkon může při teplotním spádu 70/55 ºC dosáhnout topného výkonu 401 – 727 Wattů. Z příslušenství si můžete vybrat také pochromovanou tyč pro odkládání ručníků či osušek. Některé zákazníky však nepotěší fakt, že tento výrobce u této novinky necítí potřebu příliš klesat s cenami a za svoji práci a kvalitu si nechá řádně zaplatit – ceny se pohybují v rozmezí 1380,- až 4120,- EUR.

Autor: David Janda, foto: PURMO

Další článek v rubrice - Krb bez komínu

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů