Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Krby, krbová kamna, krbové vložky, krby venkovní

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Klimatizace & vytápění / Krb bez komínu

Krb bez komínu

Krb bez komínu
23.03.2007

Stále více lidí si pořizuje krb a nebo alespoň krbová kamna do svých příbytků. Výběr v tomto segmentu trhu je dnes skutečně nepřeberný. Ale ouha, co když nemáme doma komín, a v horším případě ho nelze ani dodatečně přistavět? Máme pro vás dobrou zprávu, jde to – skutečný oheň a bez komínu.

Oheň provází lidstvo od nepaměti, vždyť také stál u kolébky veškeré civilizace už od dob pravěku. Ať se nám to líbí a nebo ne, máme fascinaci ohněm prostě ve svých genech, mít svůj oheň doma, to znamená vždy určitý pocit bezpečí. Je pravdou, že dnes již pro vytápění svých domovů nepotřebujeme složitě rozdělávat oheň v kamnech v každé místnosti, tak jak to ještě nedávno dělali naši předci, ale zejména v posledních letech je na trhu patrná stále vysoká poptávka po různých typech krbů, je to určitý znak luxusu, který přináší tu skutečnou atmosféru domova.

Co si ale mají počít lidé, kteří například bydlí v bytech, kde je prakticky nemožné dodatečně zřídit komín, který jak známo slouží k odvodu spalin. Jistě se již každý z nás setkal z různými náhražkovými technologiemi, které umožňují vyvolat iluzi skutečného plamene, a lze je přitom umístit prakticky kdekoliv. Ale naše smysly se oklamat nedají – prostě to není ono.

To samé si řekli i technici z německé společnosti BFT, a přišli s prvním prototypem krbových kamen, které skutečně nepotřebují žádný komín. A jak to vlastně celé funguje? Samozřejmě, že jako palivo nemůže sloužit dřevo ani uhlí, používá se bioalkohol, který obsahuje téměř 100% čitého ethanolu. Při spalování takového paliva se totiž uvolňuje pouze vodní pára a oxid uhličitý, což je vlastně to samé, co vydechuje každý člověk. Zejména v zimním období tak uvolněná vodní pára příjemně zvlhčuje okolní suchý vzduch v místnosti.

Hlavním posláním těchto krbových kamen bez komína je možnost mít skutečný oheň v libovolné místnosti doma. Ke každému výrobku je dodáván certifikát, který dokládá, že splnění všech potřebných bezpečnostních kritérií týkající se požární bezpečnosti podle přísných evropských norem. Jako další příjemný efekt je i to, že spalováním bioalkoholu se skutečně uvolňuje teplo, podle typu provedení od 1,2 do 3 kW, což může stačit pro temperování místnosti o ploše až do 30 m2. A co spotřeba? Na každou hodinu provozu je třeba uvažovat s množstvím mezi 0,2 až 0,4 litru bioalkoholu, přičemž v kamnech je zásobník na 2 litry.

Výrobce předpokládá, že o tento výrobek budou mít zájem zejména náročnější zákazníci, a tomu přizpůsobil i různé styly designu, jak se můžete sami přesvědčit z přiložených fotografií. Cenové rozpětí odpovídá kvalitě provedení a originalitě nápadu – nejlevnější model začíná na 1.400 EUR, nejdražší provede lze pořídit za cenu téměř 3.000 EUR. Za tyto ceny si můžete prakticky okamžitě zprovoznit svůj vlastní krb, a navíc máte i další výhodu – díky absenci komína jste i mobilní. Jen nesmíte zapomenout v místnosti vyvětrat, bez kyslíku se neobejde žádný skutečný oheň.

Autor: redakce easyhome, Foto: BFT

Další článek v rubrice - Nová generace klimatizace umí nahradit vytápění

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů