Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Nová generace klimatizace umí nahradit vytápění

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Klimatizace & vytápění / Nová generace…

Nová generace klimatizace umí nahradit vytápění

Nová generace klimatizace umí  nahradit vytápění
20.01.2007

Stačí pouze jednoduše vyměnit stávající vytápěcí tělesa za nové klimatizační jednotky, a přitom není nutná žádná speciální chladící náplň – k chlazení i vytápění vám bude stačit obyčejná voda. Se systéme celoroční klimatizace GEA ACQUA mohou vnitřní jednotky v obytných místnostech současně chladit i topit.

Stačí pouze jednoduše vyměnit stávající vytápěcí tělesa za nové klimatizační jednotky, a přitom není nutná žádná speciální chladící náplň – k chlazení i vytápění vám bude stačit obyčejná voda. Se systéme celoroční klimatizace GEA ACQUA mohou vnitřní jednotky v obytných místnostech současně chladit i topit. Není nutné složitě vyřezávat stávající rozvody topení a montáž navíc zvládne běžný instalatér.

Také nesnášíte letní vedra z posledních několika let? V takovém počasí se naše příbytky stávají takřka neobyvatelné, vše kolem je rozpálené, při vysokých teplotách se nedá ani pomyslet na relaxaxi a spánek. Stejně tak je velmi problematická práce v kancelářích. Jako nejjednodušší řešení se nabízí různé druhy ventilátorů (ty však mají zanedbatelný efekt) a nebo jednoduché klimatizace tzv. SPLIT-systémy. Jejich instalace se však neobejde bez odborné pomoci a potom jejich účinnost je tím nižší, čím vyšší jsou náklady na provoz. Tyto systémy se zpravidla skládají z venkovní a vnitřní jednotky, které bývají spojené chladícím potrubím naplněné freonem.

Nový koncept klimatizace pro domácnosti a kanceláře od společnosti GEA volí zcela jiný přístup. V čem spočívá ta odlišnost? Zařízení GEA ACQUA umí současně chladit i topit a může být připojeno na běžné rozvody topení. Stačí jenom vyměnit stávající radiátory za nové podokenní nástěnné jednotky a může se topit dále. Pro rozvody chlazení se používají zpravidla měděné trubky, které se připojí na nový centrální zdroj chladu. Velkým plus je fakt, že chladícím médiem v rozvodech je zde obyčejná voda. Jediný speciální chladící okruh zůstává hermeticky uzavřen uvnitř venkovní chladící jednotky. Asi není třeba dodávat, že instalaci celého sytému zvládne obyčejný instalatér bez speciálních znalostí o klimatizačních systémech.

Podokenní jednotky systému GEA ACQUA jsou navíc vybaveny bezhlučným ventilátorem, takže také v zimním období dosáhnete požadované vnitřní teploty v místnosti rychleji než je tomu u běžných radiátorů. Pro běžného zájemce o klimatizované prostory je hlavně přesvědčující poměr cena/výkon: ve srovnání s instalacemi více jednotlivých SPLIT-systémů a nebo jednoho MULTISPLIT-systému je tato varianta bezkonkurenčně nejlevnější. Navíc chlazení vodou umožňuje více flexibilnější rozšiřitelnost v budoucnu.

Jednotlivé komponenty klimatizačního systému GEA ACQUA byly mnohokrát úspěšně ověřeny v praktickém provozu např. v hotelových řetězcích po celém světě, kde prokázaly svoji spolehlivost a bezporuchovost. Pamatováno bylo také na řešení optického vzhledu vnitřních jednotek – design byl navržen podle předlohy italských designérů, tak aby jednotky dokonale zapadly do každého interiéru.

Zdroj: reklamní sdělení, Foto: GEA Klimatizace, spol. s r.o.


Další články v rubrice

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů