Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Interiéry a barevnost pokojů

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Inteligentní bydlení / Oživlé fasády…

Oživlé fasády domů

Oživlé fasády domů
24.03.2007

Také Vás nudí stále stejné povrchy fasád moderních domů? Moderní doba sice přinesla do našich měst větší barevnost u novostaveb, ale bohužel originalita výběru různých materiálů zůstává v naprosté většině případů značně potlačena.

Vývojáři a technici německé společnosti G+B pronova se rozhodli udělat rázný krok ke změně. Do výrobního programu této společnosti totiž patří výroba holograficko-optických skleněných desek, které mají využití v jiných oborech, ale proč nevyužít jedinečných vlastností tohoto materiálu ve stavebnictví?

A tak přišel na svět materiál s názvem HoloSign, jehož podstatou jsou právě holograficko-optické elementy, které rozkládají bílé denní světlo na jednotlivé spektrální barvy. Pokud je taková deska umístěná na venkovní fasádě, pak můžete vidět nádherně pestrobarevné obrazce a obrázky, symboly nebo také písmo. Stačí jenom umístit za desku konkrétní motiv a sluneční světlo se již postará o zbytek. Velmi efektní je i plynulá změna zabarvení, stačí jen udělat několik kroků a podívat se na desku s trochu jiného úhlu.

Tento materiál je jako stvořený pro tvůrčí architekty a nebo umělce, na fasádě dříve nenápadného domu může vzniknout zcela nový svět originálních tvarů a barev. HoloSign má však to pravé uplatnění při oživení moderních prosklených fasád velkých kancelářských budov, stačí nahradit standardní skelněné desky za sklo HoloSign, které se od běžného skla až na speciální vrstvu na svém rubu nijak neliší. Zatímco na prosklená fasáda zaří fantaskními motivy, uvnitř mohou pracovat nerušeně lidé, aniž by byli omezováni ve výhledu, z vnitřní strany je totiž sklo HoloSign dokonale průhledné, a ještě se ušetří za žaluzie.

Skleněné desky HoloSign mají atesty na speciální odolnost do venkovního prostředí, samozřejmostí je také ochrana před škodlivým UV-zářením a zvýšená mechanická odolnost. Architektům a projektantům bude jistě vyhovovat i relativně velká variabilita rozměrů jedné desky – výška může dosahovat až 1,55 metru, šíře podle typu skla až 3,3 nebo dokonce 6,0 metru.

Někteří z umělců již HoloSign použili do svých vlastních interiérových návrhů, jak se o tom lze přesvědčit z přiložených fotografií. Zklamaní asi budou návrháři firemních log, technologie pochopitelně neumožňuje přesné zobrazovaní firemních barev, která většinou předepisují grafické manuály velkých korporací. Na druhou stanu, kdo se může pochlubit nestále barevně proměnlivým firemním nápisem na fasádě vlastního sídla?

Pro čtenáře našeho portálu, které toto téma zaujalo, máme jednu dobrou zprávu, v některém z dalších pokračování si představíme jednu zdařilou realizaci v zahraničí, která by bez materiálu HoloSign nemohla vůbec vzniknout.

Autor: redakce easyhome, s využitím firemních materiálů, Foto: G+B pronova

Další článek v rubrice - MOBY – luxusní bublina pro bydlení?

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů