Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
MOBY – luxusní bublina pro bydlení?

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Inteligentní bydlení / MOBY – luxusní…

MOBY – luxusní bublina pro bydlení?

MOBY – luxusní bublina pro bydlení?
14.03.2007

V Evropě se stále více společností snaží přicházet s technologiemi, ketré poskytnou nejlepší možný komfort k bydlení a relaxaci. Se skutečně futuristickým řešením nyní přichází mezinárodní tým podporovaný belgickým výrobcem luxusních radiátorů, společností JAGA.

MOBY znamená složeninu z anglických slov modular oxygen bubble (volně přeloženo jako modulární kyslíková bublina). A celá ta věc skutečně jako obrovská bublina vypadá. Jaký je vlastně smysl celého projektu? Vytvoření optimálního vnitřního prostředí pro člověka kdekoliv na světě. Každý z budoucích obyvatel má možnost vytvořit pro sebe ideální životní podmínky a vyzkoušet si, jaký je to rozdíl oproti každodenní realitě.Vytvořte si své vlastní prostředí

Hluk, znečištění ovzduší, stres … Bohužel svět kolem nás nemůžeme jen tak přizpůsobit podle svých přání. S projektem MOBY to naopak možné je. Uvnitř si můžete vytvořit svůj vlastní svět s optimálním poměrem kyslíku a oxidu uhličitého, ideální vnitřní teplotou, bez rušivých zvuků – zkrátka prostředí, které vám zaručí ideální podmínky pro zdravý spánek a relaxaci.

Vytvořte si svůj vlastní vysněný svět

Každý z budoucích obyvatel „bublin“ MOBY se po prvním seznámení bude určitě velmi rád vracet zpět do svého světa. Nejenom k relaxaci a spánku je tento modulární příbytek určen, rozptýlit se lze také sledováním multimediálních pořadů a nebo jen čtením. Velmi rychle dobijete své „tělesné baterie“, zregenerujete své unavené plíce a pak zase rychle do normálního světa.

Vytvořte si vlastní budoucnost

Naše klima na Zemi se mění, zásoby energetických zdrojů ubývají. Přizpůsobovat celý byt a nebo rodinný dům maximálnímu komfortu je nejenom velmi drahé, ale také provozně náročné a značně nešetrné k životnímu prostředí. A v tom je také celý vtip projektu MOBY – svým high-tech vybavením strčí směle do kapsy nejedno luxusní sídlo, ale přitom je postaven na maximální energetické úspornosti. Jeho další obrovskou předností je jeho mobilita – s trochou nadsázky lze označit MOBY jako šnečí ulitu, který si může přesouvat s sebou po celém světě.

Vytvořte si vlastní emoce

Jen si to představte: sedíte na Severním pólu a kolem vás jsou jenom bílé zasněžené pláně. Začíná vám být pořádná zima, a tak se rozhodnete sjet dolů z kopce po sáňkařské dráze, cítíte na tváři proud zmrzlého vzduchu. Z dálky doznívá řev ledních medvědů... A to vše se odehrává ve chvíli, kdy sedíte na měkoučké posteli. Jak jste již jistě pochopili, MOBY dokáže vytvořit téměř dokonalou iluzi okolí například při sledování vašeho oblíbeného filmu. Vše se dá automaticky ovládat – světlo, teplota, charakteristické vůně a zvuky. Výslednou iluzi si musí každý prožít na vlastní kůži, aby se přesvědčil, co všechno může působit na smysly člověka.

Vytvořte si svoje vlastní hranice

Díky globálnímu rozšíření všech informačních a multimediálních technologiích není problém prakticky kdekoliv na světě připojit vaši bublinu MOBY k internetu a využívat všech dostupných produktů (např. Video on Demand, iTunes atd.). MOBY je také v tomto ohledu prvotřídně vybaven, takže i takové obyčejné surfování po internetu se může stát zajímavým zážitkem. Ale to už se vlastně dostáváme k práci, a přitom nesmíme zapomenout, že poslání celého projektu je hýčkat každého návštěvníka komfortem při relaxaci.

Autor: redakce Easyhome, foto: JAGA N.V.

Další článek v rubrice - Nový bezdrátový systém Synco living společnosti Siemens zvyšuje pohodlí bydlení II.

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů