Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Solární vařič, grilování, vaření, grily

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Domácí spotřebiče / Všestranný…

Všestranný solární vařič Papillon

Všestranný solární vařič Papillon
27.03.2007

Jaro už je za dveřmi a s ním i pěkné slunečné počasí. To přímo vybízí k pobytům v přírodě nebo alespoň na vlastní zahradě. A na čerstvém vzduchu jistě brzy vyhládne, tak proč si nedát něco dobrého při posezení s rodinou a nebo přáteli. Zkuste to ekologicky a zadarmo – máme pro vás jeden horký typ.

K čemu jsou dobrá křídla

Při prvním pohledu na solární vařič vás jistě napadne, že jméno Papillon (motýl) nedostal nadarmo – dvě velká solární „křídla“ z vysoce leštěného hliníkového plechu s odrazivostí až 93% dodávají celému vařiči neotřelý vzhled. Ve skutečnosti to jsou sférická zrcadla o ploše téměř 2,0 m2, která dokáží zkoncentrovat sluneční energii do tepelného výkonu 1,2 kW. Tato hodnota je vztažena k průměrnému stupni účinnosti 60%, ale i tak snese bez problémů srovnání s běžnými zahradními grily nebo vařiči. A co je důležité, žádné náklady na propan-butanové láhve, žádné obstarávání dřeva či jiného paliva, vše obstará slunce.

I v čechách můžete vařit solárně

Samozřejmě, že si většina z nás jistě povzdychne: to je všechno pěkné, ale být závislý jenom na jasném slunečném počasí, to není zrovna praktické. Není to tak hrozné, o tom by koneckonců mohli vyprávět i majitelé slunečních kolektorů. Výrobky využívající solární energii prokazují svoji efektivitu i v našich zeměpisných šířkách. U představovaného solárního vařiče stačí pro provoz venkovní teplota pouhých 17ºC. A jestli není úplně jasná obloha, také nevadí, pomůže podkladní ocelová deska sloužící jako akumulátor tepla, na kterou se položí třeba pánev s naloženými plátky masa.

Papillon je všestranný

Co vlastně tento solární vařič všechno dokáže? Při ideálním slunečném počasí si můžete dovolit úplně všechno - od grilování na roštu, přes klasické vaření, až po pečení na kamenné desce fungující jako lávové kameny pro výborně propečený steak. Tím ale možnosti tohoto všestranného pomocníka nekončí. V příslušenství je i jednoduchá trouba z černě nalakovaného ocelového plechu. V krátké době dosáhne teplota uvnitř až 200 ºC, takže můžete vaše hosty během chvíle překvapit čerstvě upečenou křupavou pizzou.

grilování.... ________________________vaření...

pečení.... _______________________smažení...

Papilon umí být také skladný, když je v plné práci, dosahují jeho rozměry šíře 240 cm, po složení už jenom 70 cm. Výrobek se postupně začíná objevovat na evropských trzích, jeho cena byla předběžně stanovena pod hranicí 600,- EUR. Jestli je to hodně nebo málo necháme na vašem uvážení, pro všechny zájemce u nás máme jednu dobrou zprávu, na českém trhu by se měl Papillon objevit během letních měsíců, takže jeho budoucí majitele ho mohou hned po zakoupení pořádně otestovat v praxi.

Autor: Redakce Easyhome, Foto: LH Werkstätten GmbH

Další článek v rubrice - Péče o podlahu: 100 let vysávání

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů