Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Mezi kupujícími bytů rychle přibývá mladých rodin a cizinců

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Aktuality / Mezi kupujícími…

Mezi kupujícími bytů rychle přibývá mladých rodin a cizinců

Mezi kupujícími bytů rychle přibývá mladých rodin a cizinců
10.08.2007

Na „baby boom“ v české společnosti reagují také developeři bytových domů. V nabídce přibývají tří- a čtyřpokojové byty, nezřídka nad 100 čtverečních metrů plochy, určené mladým rodinám. Developerská společnost V Invest CZ také zvýšenou poptávku ze strany cizinců, kteří se na různě dlouhou dobu usazují v Praze.

Potvrzují se tím výsledky Českého statistického úřadu, podle nějž se v loňském roce do metropole přistěhovalo zhruba 35 tisíc cizinců. „Například v projektu Vila Park Jinonice na Praze 5, který je ceněn pro své umístění v zelené klidové zóně poblíž stanice metra s vynikající infrastrukturou rychle se rozvíjejícího širšího centra, je mezi vlastníky zhruba třetina zahraničních klientů. Patří k nim Britové, Nizozemci, Rusové, Francouzi či Řekové. A zájem stoupá,“ konstatuje Petr Tomášek, obchodní ředitel společnosti V Invest CZ a.s. Necelá polovina zahraničních zákazníků v Praze pracuje a tudíž i využívá byt pro vlastní bydlení. Zbytek je určen k dlouhodobému pronájmu. Ve stejném projektu rodiny s malými dětmi či páry čekající narození potomka skoupily téměř 40 % jednotek.

Také v případě projektů V Invest CZ platí, že k velmi poptávaným patří byty 2+kk. Ty rychle našly majitele jak ve Vila Parku Jinonice o 74 bytech, tak v dokončovaném projektu Zahrady Uhříněves se 160 byty ve vilových domech. Menší jednotky do 50 čtverečních metrů si pořizují jednotlivci nebo mladé, bezdětné páry, pro které jde o startovní bydlení. „Například ale v Zahradách Uhříněves čelíme ohromnému zájmu manželských i nesezdaných párů plánujících v brzké době po nastěhování založení rodiny. Společně s manželi s jedním či dvěma malými dětmi může jít o více než 65 procent všech klientů,“ popisuje statistiku Jiří Baloun, marketingový manažer V Invest CZ.

Velmi zajímavé je trvale vysoké procento zájemců, kteří se nenarodili v hlavním městě ani jeho okolí, ale v Praze již určitou dobu žijí a pracují. Obvykle v pronajatých bytech. Mezi ně spadají čerství absolventi vysokých škol i páry od 25 – 35 let. Zástupci V Invest CZ hovoří až o 75% zastoupení mimopražských, avšak v metropoli pracujících klientů, kteří mají tendenci usazovat se. Konkrétně v projektu Zahrady Uhříněves si nejčastěji pořizují jednotky od 50 do 75 čtverečních metrů obytné plochy, často i větší, pokud již mají anebo čekají potomky. Jen minimum klientů z této skupiny si v Zahradách Uhříněves koupilo byty za účelem dalšího pronájmu.

Jak Vila Park Jinonice, tak Zahrady Uhříněves sázejí na klidné, téměř venkovské prostředí a architekturu vycházející vstříc rodinnému životu (rozsáhlé společné prostory, relaxační zóny, uzavřený charakter souborů atd.). Důležitá je dostupnost automobilem i MHD, případně vlakem – to je případ areálu v Uhříněvsi. Všechny benefity, včetně vyššího základního standardu a dodržované jakosti stavebních a řemeslných prací, jsou hodnoceny i ve vztahu k příznivé ceně: Vila Park Jinonice začínal na 40.000 Kč / m2, Zahrady Uhříněves na vstřícných 33.000 Kč / m2 a Děvínské výhledy na 50.000 Kč / m2 bez DPH.

Developerská společnost V Invest CZ, která za projekty jako Vila Mrázovka získala řadu profesních ocenění, dokončila reprezentativní soubor Vila Park Jinonice na jaře 2007. Aktivní má tři další projekty: Zahrady Uhříněves čítají na 160 bytů ve vilových domech a prodáno je přes 90 % jednotek. Komfortní a zároveň komorní je projekt Děvínské výhledy nad Smíchovem, kde z 12 bytů zbývají k prodeji 3 jednotky Poslední bytové jednotky jsou také k dispozici v projektu typu „leisure time“ (tzv. volnočasové / rekreační bydlení) – Apartmány Čertovka v Harrachově, který nabízel ve třech etapách 100 rekreačních bytů.

tiskové sdělění, foto: V-Invest CZ

Další článek v rubrice - Poradna právě otevřena!

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů