Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
2.díl: Aspekty inteligentního bydlení

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

Rady & názory  / Téma na pokračování / 2.díl: Aspekty…

2.díl: Aspekty inteligentního bydlení

2.díl: Aspekty inteligentního bydlení
01.10.2007

V dnešním dílu se blíže seznámíme s tématem, které bývá odborných kruzích stále diskutováno - je skutečně spolehlivější a bezpečnější bezdrátový přenos dat uvnitř našich domovů vybavených nejmodernější elektronikou?

Téma druhé: bezdrátová komunikace


Drát čí bezdrát?

Metalické (drátové) spojení bylo vždy chápáno jako 100% spolehlivé a rychlé médium, které je schopné dosahovat vysokých rychlostí a to až 10 Gb/s. Ovšem dosah metalických kabelů je omezen a proto vznikla potřeba spojovat prvky např. počítače, tiskárny, pda, herní zařízení, DVD přehrávače a jiné prostředky multimediální zábavy bezdrátově.
Standard WIFI (Wireless Fidelity) v překladu bezdrátová věrnost vznikl v roce 1999 normou 802.11b, která zaručovala bezdrátová spojení v pásmu 2,4 Ghz, komunikující teoretickou rychlostí až 11 Mb/s. Záhy se ukázalo, že tato rychlost je nedostačující a proto v roce 2002 vznikl nový standard 802.11g, který zaručoval bezdrátová spojení v pásmu 2,4 Ghz a datovou teoretickou rychlost 54Mb/s. V těsném sledu se vytvořil standard 802.11a, 802.11h, které využívají pásma 5Ghz, rychlost zůstavá zachována na teoretické hodnotě 54Mb/s.
V našem případě je využíván standard 802.11g o teoretické rychlosti 54Mb/s. Tato rychlost je udávána za ideálních podmínek, které však jen velmi těžce dosáhnout. V praxi se tato rychlost pohybuje v hodnotách kolem 42 Mb/s. Vzhledem k tomu, že v bezdrátové síti komunikují zařízení PDA, PC, notebook se sítí internet, popřípadě s prvky typu tiskárna, multimediální centra apod. je rychlost naprosto vyhovující. Prvky sami o sobě bez přihlédnutí ke komunikačnímu médiu komunikují pomaleji, než je rychlost bezdrátové sítě.
Z toho vyplívá, že metalické vedení je vhodné ke konektivitě k vysokorychlostním přenosům, avšak v místech s horší dostupností metalického vedení je vhodné využít bezdrátové spojení s vyhovující rychlostí pro přenos dat.

Wifi

při budování bezdrátových sítí standardu 802.11g je nezbytně nutné využívat kvalitní síťové komponenty zajišťující stabilní a bezpečný provoz sítě. V relativně složité topologii se využívají primární a sekundární Access pointy a Repeatery k další distribuci signálu. Proto je možné vytvořit jednu obrovskou celistvou bezdrátovou síť, na kterou se připojují různorodí klienti tzn. PDA, PC, notebooky, tiskárny, multimediální zařízení a veškerá ostatní zařízení podporující standard WIFI.

PŘÍŠTĚ NA TĚMA: BEZPEČNOST INTELIGENTNÍCH TECHNOLOGIÍ

Autor: Pavel Prokop (Perfected s.r.o.)

Další článek v rubrice - 1.díl: Aspekty inteligentního bydlení

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů