Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
1.díl: Aspekty inteligentního bydlení

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

Rady & názory  / Téma na pokračování / 1.díl: Aspekty…

1.díl: Aspekty inteligentního bydlení

1.díl: Aspekty inteligentního bydlení
24.09.2007

Nahlédněte s námi společně pod pokličku technologie inteligentního bydlení. Stále více firem z oboru elektro se chlubí před zákazníky, že nabízí systémy pro inteligentní bydlení, v mnoha případech se však jedná pouze o „nafouknutou bublinu“. Jak vypadá inteligentní bydlení z pozice odborníka – specialisty?

Několika články otevíráme malou diskuzi na toto téma. Odborné příspěvky připlavil specialista na kamerové systémy a IP technologii Pavel Prokop ze společnosti Perfected s.r.o.

Téma první: O bezpečnostních kamerách v domácnostech


Není IP kamera jako IP kamera

V současné době jsou IP kamery standardním zbožím mnoha firem, ale zkušenosti ukazují, že ne všechny tyto produkty jsou 100% funkční a použitelné. Mezi IP kamerami jsou obrovské rozdíly, počínaje od schopnosti rozlišení, citlivosti na světelné podmínky, hodnoty focusu až po samotné encódování obrazu na různé formáty. Je někdy velmi obtížné stanovit vhodnou IP kameru pro specifické prostředí. Typickým příkladem nevhodně zvolené IP kamery je např. s výstupním formátem MJPEG, která se primárně používá pro náhled objektu přes internet. Vzhledem k šířce pásma, kterou formát zabírá je tato kombinace naprosto nevhodná.

Záznam z IP kamer

může být realizován prostřednictvím specializovaného softwaru, běžícího na serveru. S výhodou toto řešení nabízí centralizované úložiště a efektivní správu pořízeného záznamu a to jak pro správce, tak i pro koncového uživatele. Lze definovat parametry záznamu (dobu archivace, kvalitu, časový harmonogram atd.) a také jednotlivé akce, spouštějící mechanismus ukládání záznamu např. poplach elektronického zabezpečovacího systému.
Obrovský důraz je kladen na bezpečnost a oprávněnou manipulaci se záznamem. Samotná aplikace kamerového systému autentifikuje uživatele hned podle několika znaků a používá 256 bitové šifrování. Teprve po zdárné autentifikaci má uživatel možnost manipulovat se záznamem z předem definovaných skupin kamer.

PŘÍŠTĚ NA TĚMA: BEZDRÁTOVÁ KOMUNIKACE

Autor: Pavel Prokop (Perfected s.r.o.)

Další článek v rubrice - 1.díl: Budoucnost před 120 lety

2.díl: Aspekty inteligentního…

EasyHome- -portal
V dnešním dílu se blíže seznámíme s tématem, které bývá odborných kruzích stále…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů