Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
zahradní nábytek, zahradní jezírka, zahradní světla

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Osvětlení / Tajemná světla na…

Tajemná světla na zahradě

Tajemná světla na zahradě
03.04.2007

K dokonalé romantice patří jistě i posezení na zahradě uprostřed letního večera. Každý z nás tak podléhá té podmanivé atmosféře šera, která se pozvolně mění ve hvězdnou noc. A co si takhle ozvláštnit svoji zahradu nějakým zajímavým světlem?

Na trhu je velmi široká nabídka venkovních světel určených speciálně na noční osvětlení privátních zahrad, jezírek a chodníčků. My vám ale nyní představíme tři zástupce venkovních zahradních světel, která jsou vždy něčím tajemná a zvláštní.

Zastavení první: plující světelné koule

Název vypovídá o všem – čiré koule z nerozbitného plastu v sobě nesou halogenový světelný zdroj o příkonu pouhých 5 W, který propůjčuje této světlené kouli podmanivý vzhled. Pomáhá tomu i kouřový odstín v horní části světla. Světlo je možné umístit jak na trávník či zahradní skalku, tak přímo na vodní hladinu malé vodní nádrže. Pohupující se skupina světel dokáže na noční hladině vykouzlit nádherné světelné efekty.


Zastavení druhé: svítící kámen

I kámen může čas od času svít. Nevěříte? Musí se tomu ale trošku napomoci. Základem tohoto světla je syntetický čirá hmota, za které je vymodelován tvar říčního kamene. Na povrchu je nanešena vrstva písku, takže výsledkem je věrná napodobenina pískovce. Světelný zdroj je umístěný v malém otvoru uvnitř, ten správný světelný rozptyl zajišťuje okolní hmota, takže až se v podvečer náhle rozsvítí v trávě skupina několika zdánlivě obyčejných kamenů, máte vytvořenou dokonalou iluzi jakoby z jiného světa.


Zastavení třetí: magický světlený kroužek

Pro skutečné nadšence hledající originální nápady, které jen tak něco neuspokují, je připraven poslední příklad – malé světelné kruhy svítících LED-diod. Tento světelný zdroj se těší stále větší oblibě a postupně vytlačuje staré dobré (ale neúsporné) žárovky. Pokud si opatříte několik těchto světel a položíte je například na kameny ve vaší skalce, nemusíte se již o nic starat. Světlo v sobě má vlastní světelnou buňku reagující na šero, takže s posledními paprsky zapadajícího slunce automaticky začnou zářit bílé prstence vašich světel. LED-světlo působí na někoho možná trochu studeně, ale určitě se stane velmi originálním doplňkem vaší zahrady.

A nakonec ještě jedna zajímavost – všechna světla se vyznačují velmi malou spotřebou elektřiny, u LED-diod je to pouze 1 Watt! A komu je i to moc, může všechna světla napojit na externí solární panel, který mu spolehlivě zajistí provoz po celou noc a samozřejmě zadarmo.

Autor: David Janda, Foto: OASE living water

Další článek v rubrice - Zbavte se stresu se svítidly Solarplexus

Zbavte se stresu se svítidly…

EasyHome- -portal

Ne každé světlo, které si pořídíme k sobě domů musí být pouze na…

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů