Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Koupelny fotogalerie

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Koupelna & hygiena / Televize do…

Televize do koupelny? A proč ne!

Televize do koupelny? A proč ne!
16.10.2006

Možná Vám to připadá zbytečné vyhazování peněz, pořizovat si další televizi do bytu, a navíc proč právě do koupelny, odborníci jsou však jiného názoru.

I v běžných domácnostech najdete dnes dvě televize, řeší se tím všem dobře známé dohady při výběru toho správného televizního kanálu. A tak se další televizní obrazovky přemísťují do kuchyní a nebo do ložnic. Přitom právě v ložnicích není podle tvrzení mnoha odborníků televize příliš vhodná. Na vině je zejména tzv. elektromagnetický smog, který je vyzařován z televizního přístroje na spícího člověka po celou noc. Nové technologie LCD-obrazovek tento problém do jisté míry eliminovaly, ale i tak do ložnice televize prostě nepatří.

Koupelna je naproti tomu v posledních letech vnímána i jako prostor pro relaxaci a odreagování. Vždyť co může být lepšího než horká večerní koupel po náročném pracovním dni? A sledování vašeho oblíbeného filmu přímo z vany je jistě příjemným zpestřením. Jedna věc je však přání, a druhá technické možnosti instalace. V koupelnách je samozřejmě vlhké prostředí, a proto klasické televizní vakuové obrazovky zcela vypadají ze hry. Teprve masivnější nástup LCD-obrazovek na trh umožnil zrealizovat myšlenu skutečné „koupelnové televize“.A jak to vlastně celé vypadá? Běžný uživatel uvidí pouze skleněnou desku na stěně koupelny, za kterou je namontován LCD-displej s veškerou elektronikou a kabely. To celé je ukryto v otvoru ve zdi v ochranném ocelovém boxu chráněno před pronikáním vlhkosti a vodních kapek. V praxi to znamená, že klidně můžete Vaši koupelnovou televizi postříkat proudem vody aniž by se Vám a nebo jí něco stalo. Ovládání a nastavování televizních programů se děje výhradně přes dálkový ovladač, který je (jak jinak) vodotěsný. Reproduktory tvoří samostatné příslušenství, a pro jejich umístění je nejvhodnější zpravidla stropní podhled v koupelně.

Z předchozího komentáře je jasné, že nainstalovat koupelnovou televizi není až tak jednoduché jako je tomu u klasické televize, pokud je však s jejím umístěním do koupelny počítáno již při její výstavbě a nebo rekonstrukci, pak tato možnost rozhodně stojí za zamyšlení.

A nakonec to nejlepší, pro všechny zvědavé zájemce jsme ve spolupráci s naším anglickým partnerem zabudovali jednu ukázkovou televizi přímo do koupelny v našem vzorovém bytě Easy Home.

Autor: Redakce Easyhome

Další články v rubrice

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů