Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Multifunkční bezdotykové baterie přicházejí…

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Koupelna & hygiena / Multifunkční…

Multifunkční bezdotykové baterie přicházejí…

Multifunkční bezdotykové baterie přicházejí…
02.04.2007

V současnosti už si člověk nemůže být jistý prakticky žádnou věcí, u které nenajde alespoň něco elektronicky ovládaného. Nová generace vodovodních baterií tento trend jenom potvrzuje.

Bezdotyková a ještě s displejem

Dříve stačilo několikrát otočit vodovodním kohoutkem a začala téct voda. Člověk je tvor velmi zhýčkaný, a tak dnešním standardem jsou hlavně pákové baterie, které umožní podstatně rychleji nastavit množství a teplotu vody. Bezdotykové baterie pak v posledních letech (i díky různým vládním nařízením) prakticky ovládly veřejný sektor. Člověk při mytí už prakticky nemusí na nic sáhnout, tak co je možné vlastně ještě vylepšit?
Němečtí odborníci přišli s myšlenkou univerzálního ovladače, který je na konci bezdotykové baterie a má v sobě prakticky vše. Zrodila se tak nejnovější generace bezdotykových baterií, které v sobě mají také dávkovače tekutého mýdla, dezinfekce, balzámu na ruce po umytí… prostě na co si jen vzpomenete.

Vtip technického řešení je v tom, že na obvodě kruhového displeje s teplotou vody máte rozmístěny jednotlivé senzory, které pak pouhým přiblížením vaší ruky aktivujete. Pokud tedy přiblížíte ruku pod výtok z baterie, zároveň tak aktivujete senzor spuštění vody. Její teplotu měníte přiblížením ruky k senzorům se symboly plus a minus. Přiblížením k názvu SOAP začne pracovat dávkovač mýdla atd.

Co je uvnitř?

Celý systém se skládá prakticky je ze dvou částí – baterie s bezdotykovým ovládacím panelem a tzv. systémového boxu, který obsahuje zbývající elektroniku včetně speciálního čerpadla pro dávkování tekutých mycích prostředků z výměnných zásobníků. Nový systém je velmi dobře konstrukčně připraven pro náhradu za stávající baterie, stačí mít připravený přívod 12V a dostatečné místo pro systémový box.

Hygiena a hospodárnost především

Asi není třeba dlouze rozvádět, proč nabízí tato baterie maximální možnou míru hygieny. Co se ovšem cení, je způsob ergonomie ovládání a pak také jistá míra hravosti, se kterou volíte jednotlivé funkce. Odborníci spočítali, že oproti běžným bateriím se sníží spotřeba vody až o 70%! Také elektronicky řízené dávkování mycích prostředků je považováno za velmi úsporný faktor, zejména ve veřejném sektoru. I když se může zdát, že hlavní uplatnění najdou baterie ve veřejném stravování a nemocničních zařízeních, jejich nápaditý design a vysoká kvalita zpracování zaujala také zákazníky z privátního sektoru, takže na evropský trh se brzy začnou dodávat série pro domácí použití.

Autor: redakce easyhome, Foto: miscea

Další článek v rubrice - Všichni stárneme, dnešní koupelny však na to pamatují

Hygiena pro celou rodinu se…

EasyHome- -portal
Jsou rodiny, u nichž má sprchovací toaleta již několik roků svoje pevné místo. Kdo si od…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů