Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Ze života Rikke Jakobsen

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Design & architektura / Ze života Rikke…

Ze života Rikke Jakobsen

Ze života Rikke Jakobsen
10.10.2007

Keramika dánské designérky Rikke Jacosen vstupují také na český trh. Jaké byly začátky její profesní kariéry a co vše stojí za touto značnou? Na to vám odpoví následující komentář.

Rikke Jakobsen vystudovala design keramiky na Central Saing Martins College of Art & Design v Londýně. Promovala v roce 2002, ale již v průběhu jejího studia se zrodila myšlenka spojení řemeslné dovednosti a průmyslové výroby. Po promoci se přestěhovala do Říma, kde založila malé studio a začala ručně vyrábět porcelánové nádobí, které prodávala do řady prominentních obchodů a galerií v Itálii. Brzy se dostavil velký úspěch a s ním problémy, jak uspokojit narůstající poptávku po ručně vyráběném nádobí. Řešení se dostavilo již v roce 2003, kdy se Rikke Jakobsen v Římě sešla se svou sestrou a jejím manželem a společně vytvořili plán založení společnosti, která se bude zabývat průmyslovou výrobou porcelánových výrobků s vlastnostmi a vysokou kvalitou ruční práce.

Po úvodním plánování a práci na designu začala nově vzniklá společnost hledat špičkového výrobce, který je schopný vyrábět design Rikke Jakobsen v kostním porcelánu, v tenké provedení a elegantní kvalitě. Ukázalo se, že to je velmi složité a trvalo skoro dva roky, než společnost mohla začít vyrábět. Kolekce Rikke Jakobsen byla uvedena na trh v srpnu 2005 na International Gift Show v New Yorku a od té doby se společnost velmi rychle vyvíjí.

Rikke Jakobsen říká: „Naše designová filozofie je založena na vysoké kvalitě, funkčním a inovativním designu se svěžím nádechem. Kostní porcelán je klasickým materiálem s dlouhou historií a silnou tradicí. Z toho jsme chtěli těžit, ale současně je pro nás tato tradice a limity materiálu výzvou. Kostní porcelán pro nás představuje nejvyšší exkluzivitu, a proto jsme chtěli vytvořit kolekci vysoce kvalitních a exkluzivních výrobků s vlastnosti mé ruční výroby. Kostní porcelán byl jasnou volbou. Inspiraci pro mou práci čerpám z mnoha různých zdrojů, například z každodenního života, umění, módy, architektury, přírody a cestování. Nápady také přicházejí z potřeby objevovat a navrhovat specifické předměty, které mě zajímají.

Na mé práci je nejlepší to, že se nám podařilo úspěšně začlenit naši vizi řemeslné zručnosti, kvality a osobního designu do sériově vyráběných výrobků. To ovšem vyžaduje věnovat velkou pozornost detailu a přesvědčování výrobců. Ale když se to podaří, vše to stojí za to.“

Rikke Jakobsen v České republice zastupuje společnost STARCON design, s.r.o. prostřednictvím projektu DESIGN LIVE. Pro více informací navštivte internetové stránky www.designlive.cz, případně volejte na tel. 224 829 444 nebo pište na info@designlive.cz.


(firmení sdělení)

Další článek v rubrice - RIKKE JAKOBSEN vstupuje na český trh

RIKKE JAKOBSEN vstupuje na…

EasyHome- -portal
Rikke Jakobsen je dánská společnost zabývající se narhováním a výrobou elegantních a…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů