Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Netradiční lyžování? Zkuste Dubai!

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Životní styl / Netradiční…

Netradiční lyžování? Zkuste Dubai!

Netradiční lyžování? Zkuste Dubai!
16.11.2007

Spojené arabské emiráty, zejména pak emirát Dubai, to jsou země neomezených možností. V dnešní době toto úsloví už platí téměř pro vše. Šejk Dubaje Mohamed bin Rashid Al Maktoum je nesmírně podnikavý muž a mezi jeho záliby patří i lyžování. Tak proč tuto kratochvíli nenabídnout i obyvatelům pouště?

V prosinci roku 2005 byla v největším obchodním centru Dubai Mall Emirates slavnostně otevřena největší krytá lyžařská sjezdovka na světě. Trať dlouhá 400 a široká 80 metrů byla uměle zasněžena více jak 6000 tunami umělého sněhu. V době svého otevření způsobila umělá sjezdovka pravou senzaci, vždyť kdo si mohl dříve zalyžovat v zemi, kde donedávna byla jen písečná poušť a několik oáz. Mezitím se po světě ozvalo také mnoho kritiků s názorem, co je to za nesmysl stavět provozně tak náročnou stavbu pro několik zbohatlíků. Ponechme stranou tyto polemiky, jisté je, že sjezdovka je postavena s využitím hi-tech technologií a konstrukčních postupů a díky ní mnoho místních obyvatel poprvé poznalo sníh. Může takové "umělé" lyžovaní Evropanovi zvyklému na alpské terény vůbec něco nabídnout?

Dovolená u moře a na sněhu

Představte si, že trávíte zimní dovolenou na přání rodiny uprostřed písečných pláží Perského zálivu a zasteskne se vám jako vášnivému lyžaři po nějakém zasněženém svahu. Do areálu SKI DUBAI se dostanete velmi snadno. Co vás překvapí hned na začátku, je výborný poskytovaný servis. S sebou nemusíte mít prakticky nic, jak výstroj, tak oblečení dostanete zapůjčeny. Jediné, co si musíte zakoupit, jsou teplé ponožky (z hygienických důvodů). A hurá na svah. Při vstupu na sjezdovku vás určitě dojme, s jakou věrností se Arabové snažili okopírovat evropský styl sjezdovek – vždyť také veškeré zařízení bylo objednáno u evropských výrobců. Nahoru vás dopraví čtyřsedadlová lanovka s mezistanicí nazvanou St. Moritz (jak jinak). Při sjezdu dolů se díváte naproti oknům pokojů luxusního hotelu Kempinski, kde se také můžete bez problémů ubytovat. V porovnání s alpským standardem je až úzkostlivě personálem dbáno na bezpečnost návštěvníků (platí zejména o nasedání a vystupování z lanovky).
Stačí, abyste byl středně zdatným lyžařem a už budete před ostatními za hvězdu, i když mladí Arabové jsou velmi zdatnými žáky tohoto (pro ně nového) sportu. Cena vstupu určitě také není přemrštěná (2 hodiny jízdy stojí podle sezóny mezi 15 – 32 EUR, v ceně je samozřejmě veškeré vybavení a oblečení)

A co bude dál?

V průběhu roku 2008 se v zábavním areálu Dubailand otevře ještě pompéznější a navíc i otočná sjezdovka s názvem Dubai Sunny Mountain Ski Dome, která bude zahrnovat umělé horské pásmo, ledový most, sněžné bludiště, dokonce i lední medvědy a vodní akvária.
A komu by to bylo stále málo, pak jedna důležitá informace na závěr: v jednom z hornatých emirátů Ras Al Khaimah se objevil před několika lety na vrcholcích skalnatých hor sníh. Plány pro vybudování skutečného horského střediska se již připravují…

Autor: dan, Foto: archív autora

Další článek v rubrice - Chcete zažít luxus? Ubytujte se v Dubai!

Chcete zažít luxus? Ubytujte…

EasyHome- -portal

Dubai patří k jednomu ze…

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů