Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Chcete zažít luxus? Ubytujte se v Dubai!

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Životní styl / Chcete zažít…

Chcete zažít luxus? Ubytujte se v Dubai!

Chcete zažít luxus? Ubytujte se v Dubai!
15.09.2007

Dubai patří k jednomu ze sedmi emirátů ve Spojených arabských emirátech. Bývá často označován jako město zlata, nákupní a golfový ráj. Těch NEJ by bylo asi hodně, ale jednou z hlavních dominant a současně ikonu města tvoří sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab.

Na začátek několik faktů

Hotel Burj Al Arab (v překladu „Věž Arabů“) byl slavnostně otevřen 1. prosince 1999 po zhruba šesti letech od zahájení stavebních prací. Budova ve tvaru vzduté lodní plachty je vysoká 321 metr, a to jí vyneslo první místo v Guinessově knize rekordů jako nejvyšší hotel světa (mezi další prvenství patří také nejvyšší hotelové atrium). Unikátní stavba byla postavena podle projektu firmy Atkins Middle East na uměle vytvořeném ostrově asi 200 metrů od privátní písečné pláže Jumeirah Beach, (Jumeirah je nejluxusnější oblast města táhnoucí se od centra podél pobřeží v délce téměř 40 km). Ve 28. patře hotelu se nachází přistávací plocha pro helikoptéry a dále také „ve vzduchu zavěšená“ restaurace, připomínající tvarem ležící knihu.

Hotel nabízí celkem 202 luxusních apartmá, každé patro obsluhuje vlastní recepce. Nejmenší apartmá mají plochu 170 m2, největší tzv. královské úctyhodných 780 m2. Všechna apartmá jsou mezonetová a s výhledem na moře a balkonem do atria hotelu. V přízemí je vždy obývací pokoj s jídelním stolem, malým barem, toaletou a pracovnou s počítačem, faxem a telefonem. Po spirálovém schodišti se dostanete do ložnice a velkoryse pojaté koupelně s vířivkou. V hotelu se nachází 8 restaurací, 4 bazény, fitness a lázeňské centrum. Tolik stručná rekapitulace základních údajů. Co vlastně činí tento hotel tak výjimečným?

Mýty, legendy a pravda o hotelu

Většinu informací, které se můžete dočíst z různých průvodců a cestovních rádců se podobá jako vejce vejci. Je to proto, že stále ještě není mnoho Čechů, kteří měli tu šanci poznat, jaké je to ve skutečnosti. Není tak úplně pravda, že do hotelu se můžete dopravit pouze helikoptérou, v horším případě vozem Rolls Royce. Tuto možnost můžete využít, pokud do Dubai přilétáte, hotelová služba vše zařídí. Stejně tak můžete přijet privátním vozem, pokud byste náhodou cestovali obyčejným taxíkem, musíte se projít kolem ostrahy hotelu a dále vás personál odveze golfovými vozíky. Obsluha je všudypřítomná (ale nevtíravá), takže se Vám nemůže stát, že byste na chvíli osaměl a nevěděl si s něčím rady.
Skutečným zážitkem se pro vás může stát pouhá návštěva toalet v hlavním atriu – už je vstup odpovídá úrovni lepší české restaurace, čistota je taková, že by se dalo bez problémů jíst ze země, každá záchodová mísa je po použití personálem ihned dezinfikována, toaletní papír vzorně esteticky upraven… po umytí rukou je společenskou nutností vybrat vhodný parfém, opět nabízený vzorně upravenou obsluhou – tak vypadá skutečný luxus hotelu, který chce být nejlepší na světě.
Mimochodem 7 hvězdiček, kterými se hotel pyšní, není oficiálně podle mezinárodní klasifikace uznáváno (nejvyšší počet je 5), management hotelu tímto rozhodnutím reagoval na některé jiné světové luxusní hotely, které si sami začali přiznávat šest hvězdiček.

Není všechno zlato, co se třpytí…

Všudypřítomné zlato návštěvník přestane po určitém čase vnímat, interiér hotelu je navržen velmi citlivě s ohledem na vkus nejnáročnější světové klientely.
Obří akvária vás upoutají hned při vstupu do hotelu (jejich pravidelné čištění obsarává tým potápěčů). Impozantní je vodní kaskáda uprostřed, která je tvořena velkým počtem pravidelně rozmístěných vodních oblouků ve tvaru paraboloidu (každý, kdo zkusil navrhovat vodní fontánu a nebo kašnu mi dá za pravdu, jak obtížné je vytvarovat proud vody do pravidelného tvaru – tady jsou k vidění desítky naprosto precizních vodních paprsků). Další fontána s laserovými světelnými efekty je v horní části hotelové haly - člověk se někdy nemůže ubránit dojmu, že se jedná o jednu velkou show.

Vybrané chování jako samozřejmost

Dalším zážitkem, a to nejen pro technické znalce, je svezení panoramatickým rychlovýtahem, který vás rychlostí 6 metrů za vteřinu (klasické výtahy jsou více jak dvacetkrát pomalejší) vyveze do vyhlídkové restaurace nad zálivem ve výšce více jak 200 metrů. Jestliže ale nemáte rezervováno místo v restauraci, dveře od výtahu se vám vůbec neotevřou. (což platí v hotelu všeobecně). Najíst se ale můžete klidně ve svém pokoji, kde si můžete vybrat z velmi bohaté nabídky místních specialit i delikates mezinárodní kuchyně, stačí dát pouze pokyn hotelové službě. Naprostá většina z hotelového personálu hovoří alespoň několika světovými jazyky a i znalce světových hotelů vyšších kategorií překvapí (a někdy i zaskočí) neustálá pozornost, smysl pro naprostý detail a předpisové chování.

Za luxus se platí, ale stojí to za to

Heslo pro tento hotel zní – každé přání hosta musí být splněno.
Chcete si vypít kávu v hotové kavárně při klasické komorní hudbě? Samozřejmě, zahrají vám k ní evropští filharmonici.
Chcete utratit peníze za nějaký módní doplněk? Samozřejmě, v hotelovém atriu je hned několik luxusních butiků s nejlepším francouzským zbožím.
Chcete si dopřát odpolední siestu? Pak si prosím vyberte vhodné polštáře ze 13-ti různých možností.
A nebo chcete raději masáž? Ale ano, je pro vás připraveno celé jedno lázeňské patro.

Arabové jsou v tomto směru velmi ctižádostiví, a stačí i krátký několikadenní pobyt, a máte pocit jako v pohádkách z Tisíce a jedné noci.

A když už jsme u toho pobytu, cena nejlevnějšího apartmánu se pohybuje okolo 28 000,- Kč za osobu, s poplatkem za případné parkování vaší limuzíny a přístupem na privátní pláž je to již téměř 52 000 korun. Sklenka kvalitního francouzského sektu vás přijde na více jak 1 300 korun, ale zase ji můžete vychutnat v restauraci obklopené palmami při nádherném západu slunce, tak kdo by odolal.

Pokud chcete zažít něco výjimečného, pak v tomto hotelu rozhodně nebudete zklamáni – v tom pověsti skutečně nelžou.

Autor: dan, foto: archiv autora, oficiální stránky hotelu

Další článek v rubrice - Hurá na piknik!

reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů