Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
Koupelna ze stavebnice

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/7/site18017/public_html/inc/conf.php on line 12
EasyHome - Portal
 
EasyHome - Portal
EasyHome - Portal
Odborníci radí
Navštivte naši novou poradnu zaměřenou na bydlení

O bydlení  / Koupelna & hygiena / Koupelna ze…

Koupelna ze stavebnice

Koupelna ze stavebnice
09.05.2007

Ze sousedního Německa přichází na trh zajímavá novinka v podobě stavebnice koupelny pro všechny, kteří upřednostňují současný moderní a minimalistický styl. Cílovou skupinou jsou všichni architekti, koupelnoví designéři a privátní stavebníci, kteří mají na výběr z více jak 100 stavebních prvků.

Pryč s konvenční nudou

Na koncové zákazníky, kteří uvažují o novém vybavení své koupelny, se ze všech stran valí přívaly informací a fotografií, které pro většinu představují pouze stále se opakující podobné variace na stejné téma. Specialisté na koupelny z (u nás) poměrně neznámé společnosti Burgbad se pokusili o změnu – nic konvenčního, ale současně něco, co si téměř každý může postavit a přizpůsobit svým potřebám a velikosti místnosti. A tak se zrodil koncept moderní koupelny – rc40 (tajemná zkratka znamená pouze spojení slov „room concept 40“). A co je na něm vlastně tak objevného? Ve zkratce: originální designově čistá kombinace pravoúhlých a oválných tvarů, nové lakované povrchy ve vysokém lesku, vany a umyvadla z kamenných odlitků, extrémně ploché sprchové vaničky k zabudování přímo do podlahy a hlavně možnost skládat všechny části jako stavebnici.

Koupelna jako obývací pokoj

Designéra z Hamburku Christel Soethe vtiskla konceptu rc40 originální tvář – koupelny by se už neměly krčit v pozadí za hlavními obytnými místnostmi, dnešní trendy zní: více volnosti, více otevřenosti. A tak mezi stavebnicovými komponenty můžete najít kromě klasických forem koupelnového nábytku také velkoobjemové šatní skříně, posuvné dveřní prvky a stěny vhodné pro další prostorové členění koupelnového a obytného prostoru. Mezi stavebnicovými prvky jsou zastoupeny také různé varianty odkládacích ploch podél umyvadel včetně širokého zastoupení zrcadlových stěn s různými úložnými prostory a možnou volbou osvětlení. Některé části nábytku byly kvůli větší flexibilitě pohybu opatřeny kolečky podobně jako kontejnery pod běžnými kancelářskými stoly.
Stručně řečeno: koupelna se v této podobě emancipovala na plnohodnotnou obytnou místnost vašeho bytu nebo domu.


Jeden z příkladů návrhů ze stavebnicového systému rc40: dominantní prostor s myvadlem ce středu místnosti, naproti sprcha s oboustnným přístupem, za relaxačním křeslem v pozadí WC oddělené předsazenou dělící stěnou.


A konečný výsledek podle návrhu architekta - vše ze standardně dodávaných komponentů.


Stavebnicový systém v celé své kráse - reprezentativní showroom, pro který designeři vybraly extravagantní olivově zelenou barvu s vysokým leskem.


Dokonalé propojení koupelny s šatnou a relaxačním koutem s vanou - koupelna se stává plnohodnotným obývacím prostorem.

Autor: David Janda, foto: Burgbad, nexus product design

Další článek v rubrice - Souboj titánů – WC nové generace

Souboj titánů – WC nové…

EasyHome- -portal
Dá se ještě vůbec klasické WC nějakým…

Toužíte po hygieně? Pak…

EasyHome- -portal
Pod trochu podivně znějícím názvem se skrývá zcela revoluční technologie likvidující…
reklama


Prezentace Hansgrohe
 
Nejčastěji vyhledávaná témata o bydlení    

kuchyně, kuchyňské linky, kuchyně-katalog, kuchyně na míru, kuchyně fotogalerie
koupelny, koupelnový nábytek, koupelny fotogalerie
vytápění, klimatizace, klimatizace do bytu, topení
osvětlení, osvětlení a svítidla
podlahy, podlahové topení
architekti, architektura

 
reklama
Inteligentní bydlení je hra - internetová soutěž pořádaná ve spolupráci s týdeníky CZECH BUSINESS WEEKLY, PROFIT a internetovým magazínem E-Architekt.
EasyHome - Portal
reklama
reklama
EasyHome - Portal Reklamní baner - text max. 90 úhozů